wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Na Orlenie brakuje płynów do dezynfekcji. Wiadomo, co się z nimi stało, zadziwiające zdjęcia

31 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Orlen produkuje obecnie niezbędne płyny dezynfekujące. Choć klientom indywidualnym niezwykle trudno dostać je na stacjach, koncern sprzedaje je sklepom wielkopowierzchniowym, zaznaczając jednak, że ma służyć on jedynie potrzebom pracowników sklepu.

Internet obiegły zdjęcia świadczące o tym, że sklepy wprowadziły do sprzedaży płyn dezynfekujący produkowany przez Orlen. Co więcej, sprzedają go po horrendalnych cenach. Poniżej przedstawiamy zdjęcie wykonane przez jednego z użytkowników Twittera w sklepie Intermarche w Bystrzycy Kłodzkiej. Cena ta jest niemal trzykrotnie wyższa niż ta proponowana przez koncern.

Podobnie ma wyglądać sprawa m.in. w Radomiu, gdzie po takiej samej cenie sprzedaż płynu prowadzi miejscowy E.Leclerc. "Kapitalizm, wolny rynek, czy może jednak żerowanie na pandemii", pytają internauci.

Orlen: sprzedaż płynów jest naruszeniem zapisów umowy

Do sprawy odniósł się sam Orlen. "W związku z doniesieniami dot. pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN Orlen w sprzedaży w sieciach handlowych, informujemy, że sprzedajemy nasz płyn sklepom wielkopowierzchniowym z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie ma potrzeby własne sklepu", przekazała za pośrednictwem Twittera rzeczniczka koncernu, Joanna Zakrzewska.

W kolejnym wpisie Zakrzewska zaznacza, że "każdy przypadek sprzedaży płynu PKN Orlen w sieciach wielkopowierzchniowych jest naruszeniem zapisów umowy i na każdy z nich będziemy reagować". Dodaje, że "płyny były przeznaczone wyłącznie do zapewnienia bezpieczeństwa działania sklepów, ich klientów oraz pracowników".

W odpowiedzi na powyższe doniesienia postanowiliśmy skontaktować się z biurem prasowym E.Leclerc. Dowiedzieliśmy się, że sprawa jest obecnie wewnętrznie badana. Kiedy otrzymamy oficjalnie stanowisko firmy w sprawie, umieścimy je poniżej. Podjęliśmy także próbę z kontaktu z przedstawicielami Intermarche, jednak numer okazał się "niedostępny", jakby podłączony do niego telefon został wyłączony.

Aktualizacja

Poniżej publikujemy oświadczenie Patrycji Sienkiewicz-Nowak, dyrektor handlowej E.Leclerc:

"Potwierdzamy, że w sklepie w Radomiu doszło wczoraj do sprzedaży płynu do dezynfekcji, który powinien być przeznaczony jedynie do użytku wewnętrznego. Wprowadzenie produktu do sprzedaży, włącznie z ustaleniem jego ceny było spowodowane błędną decyzją sklepu, który podobnie jak inne nasze placówki, jest niezależnym przedsiębiorstwem. Produkt był dostępny dla klientów przez około dwie godziny i został wycofany ze sprzedaży przez osoby zarządzające sklepem natychmiast po weryfikacji błędu. Obecnie w żadnym z naszych sklepów nie jest prowadzona sprzedaż tego produktu."

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >