wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pilne orędzie premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedy jest emitowane, pod domem Kaczyńskiego trwa gigantyczny protest

23 Października 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Zgodnie z zapowiedzią, dziś o godzinie 20 wyemitowane zostało orędzie Mateusza Morawieckiego. Szef Rady Ministrów postanowił pilnie odnieść się do sytuacji epidemicznej w Polsce.

Przypomnijmy, że dziś po godzinie 11 odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Razem z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim oraz przewodniczącym grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Andrzejem Horbanem, przekazali informacje, dotyczące nowych obostrzeń. Ich wdrożenie jest odpowiedzią na ogromny wzrost wykrywanych przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś było ich ponad 13 tys.

Od jutra cała Polska ma być strefą czerwoną. Ograniczona zostanie mobilność osób powyżej 70 r.ż. oraz młodzieży. Lokale gastronomiczne oferować będą mogły usługi wyłącznie na dowóz - to zaledwie kilka, z najważniejszych obostrzeń, o których wdrożeniu od jutra poinformowano podczas konferencji prasowej.

Dziś o godzinie 20 wyemitowano z kolei orędzie premiera, będące niejako kontynuacją konferencji. Mateusz Morawiecki zwrócił się do wszystkich Polek i Polaków.

Orędzie Mateusza Morawieckiego

 - Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie jest bardzo poważna (...) Powaga sytuacji wymaga szybkich i zdecydowanych działań. Nie wahaliśmy się podjąć ich na wiosnę, ani teraz - zwrócił się do rodaków Morawiecki.

Następnie premier wymienił wszystkie, najważniejsze obostrzenia, przedstawione podczas dzisiejszej konferencji. - To jest nasza odpowiedzialność. Właśnie dlatego wybraliśmy strategię, która odrzuca skrajności. Idziemy drogą środka i stosujemy optymalne rozwiązania - tłumaczył.

Premier zapewnił, że rząd zapewnił odpowiedni sprzęt, respiratory oraz inne, potrzebne do walki z epidemią zasoby. Przekazał, że szpitale polowe, mają na celu odciążenie służby zdrowia.

 - Pragnę szczególnie podziękować służbom medycznym i mundurowym. Wasze obowiązki to coś więcej, niż praca - dziękował premier.

W końcu Morawiecki przeszedł do przypadków nieprzestrzegania nakazów i obostrzeń. - Wygrać z epidemią możemy tylko zjednoczeni - zapewniał.

 Szef Rady Ministrów kilkukrotnie prosił o wspólną walkę z wirusem i solidarność, dbanie o siebie wzajemnie, szczególnie o osoby starsze.

Warto pamiętać, że w czasie, kiedy telewizja emitowała orędzie premiera, pod domem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, odbywała się ogromna manifestacja, przeciwników wczorajszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Na znak protestu, przeciwko delegalizacji aborcji, dokonywanej w przypadku nieodwracalnych szkód płodu, Polki i Polacy wyszli na ulice nie tylko w Warszawie. Czarny protest ma miejsce w całym kraju.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >