. youtube/KPRM
Źródło: youtube/KPRM
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Października 2020

Pilne orędzie premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedy jest emitowane, pod domem Kaczyńskiego trwa gigantyczny protest

Zgodnie z zapowiedzią, dziś o godzinie 20 wyemitowane zostało orędzie Mateusza Morawieckiego. Szef Rady Ministrów postanowił pilnie odnieść się do sytuacji epidemicznej w Polsce.

Przypomnijmy, że dziś po godzinie 11 odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Razem z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim oraz przewodniczącym grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Andrzejem Horbanem, przekazali informacje, dotyczące nowych obostrzeń. Ich wdrożenie jest odpowiedzią na ogromny wzrost wykrywanych przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś było ich ponad 13 tys.

Biedronka obeszła zakaz handlu w niedzielę. Dla wielu klientów to wspaniała wiadomość, szczególnie w obecnym okresieBiedronka obeszła zakaz handlu w niedzielę. Dla wielu klientów to wspaniała wiadomość, szczególnie w obecnym okresieCzytaj dalej

Od jutra cała Polska ma być strefą czerwoną. Ograniczona zostanie mobilność osób powyżej 70 r.ż. oraz młodzieży. Lokale gastronomiczne oferować będą mogły usługi wyłącznie na dowóz - to zaledwie kilka, z najważniejszych obostrzeń, o których wdrożeniu od jutra poinformowano podczas konferencji prasowej.

Ministerstwo Zdrowia

Dziś o godzinie 20 wyemitowano z kolei orędzie premiera, będące niejako kontynuacją konferencji. Mateusz Morawiecki zwrócił się do wszystkich Polek i Polaków.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Odbierzesz tylko SMS, bez żadnych podejrzeń. Potem będziesz tego długo żałować
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Orędzie Mateusza Morawieckiego

- Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie jest bardzo poważna (...) Powaga sytuacji wymaga szybkich i zdecydowanych działań. Nie wahaliśmy się podjąć ich na wiosnę, ani teraz - zwrócił się do rodaków Morawiecki.

Następnie premier wymienił wszystkie, najważniejsze obostrzenia, przedstawione podczas dzisiejszej konferencji. - To jest nasza odpowiedzialność. Właśnie dlatego wybraliśmy strategię, która odrzuca skrajności. Idziemy drogą środka i stosujemy optymalne rozwiązania - tłumaczył.

Dzisiejszy materiał Wiadomości przejdzie do historii. Podczas gdy kobiety walczą o swoje prawa na Żoliborzu, Danuta Holecka zaprezentowała kuriozalne scenyDzisiejszy materiał Wiadomości przejdzie do historii. Podczas gdy kobiety walczą o swoje prawa na Żoliborzu, Danuta Holecka zaprezentowała kuriozalne scenyCzytaj dalej

Premier zapewnił, że rząd zapewnił odpowiedni sprzęt, respiratory oraz inne, potrzebne do walki z epidemią zasoby. Przekazał, że szpitale polowe, mają na celu odciążenie służby zdrowia.

- Pragnę szczególnie podziękować służbom medycznym i mundurowym. Wasze obowiązki to coś więcej, niż praca - dziękował premier.

W końcu Morawiecki przeszedł do przypadków nieprzestrzegania nakazów i obostrzeń. - Wygrać z epidemią możemy tylko zjednoczeni - zapewniał.

Szef Rady Ministrów kilkukrotnie prosił o wspólną walkę z wirusem i solidarność, dbanie o siebie wzajemnie, szczególnie o osoby starsze.

Warto pamiętać, że w czasie, kiedy telewizja emitowała orędzie premiera, pod domem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, odbywała się ogromna manifestacja, przeciwników wczorajszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Na znak protestu, przeciwko delegalizacji aborcji, dokonywanej w przypadku nieodwracalnych szkód płodu, Polki i Polacy wyszli na ulice nie tylko w Warszawie. Czarny protest ma miejsce w całym kraju.

Gwiazda Gwiazda "M jak Miłość" przerwała milczenie ws. swojej tragedii. Media nie wiedziały, co przechodziłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska jest załamana, "Do samego końca miałam nadzieję". A jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach
  2. Fatalne wieści dla setek Polaków. Jeden z krajów UE przywraca obowiązkową kwarantannę dla obywateli naszego kraju
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Oniemiejesz z zachwytu na sam widok schabowych z jej przepisu. Oszołomi cię, co robi z kapustą