Opole 2020 osiągnęło wyjątkowo mizerne wyniki oglądalności.. Youtube/TVP VODŹródło: Youtube/TVP VOD
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Września 2020

Opole 2020. Cała prawda o wynikach oglądalności. Czy tłumy na widowni były przekłamane?

Opole 2020 było szumnie zapowiadane przez Telewizję Polską. 57. edycję Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu trudno jednak uznać za spektakularny sukces. Wyniki oglądalności transmitowanych przez TVP koncertów były wyjątkowo mizerne. W związku z obostrzeniami pustkami świecił również opolski amfiteatr.

Opole 2020 zakończyło się wczoraj koncertem "Scena Alternatywna". Występy artystów w trakcie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki widzowie mogli śledzić od 4 września. Nietypowy jak na opolski festiwal termin miał związek z koniecznością przesunięcia wydarzenia wobec obowiązujących obostrzeń. Pierwotnie miał on odbyć się w czerwcu. Datę zmieniono jednak wobec wprowadzonego w trakcie epidemii koronawirusa zakazu organizowania imprez masowych.

Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie, uczestnik Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie, uczestnik "Tańca z gwiazdami" w stanie ciężkim. Zagrożenie życia i zdrowiaCzytaj dalej

W związku z nadal obowiązującymi ograniczeniami widownia zebrana w Opolu była wręcz historycznie niska. Jak donosi Wirtualna Polska, powołując się na dane "Wirtualnych Mediów", liczbę zgromadzonych przed telewizorami widzów również trudno uznać za imponującą.

Opole 2020. Wyniki oglądalności

Opracowane przez "WM" dane Nielsen Audience Measurement obrazują wyjątkowo nieskie zainteresowanie opolskim festiwalem. Średnia oglądalność trzech festiwalowych dni w TVP1 wyniosła zaledwie około 1,69 mln osób. Do wyniku doliczyć należy również 72 tys. osób, które koncerty śledziło, korzystając z TVP Polonia. Uzyskana wówczas liczba w dalszym ciągu okaże się o niemal 500 tys. niższa od zeszłorocznych wyników.

Nieludzkie, bezduszni hodowcy zwierząt futerkowych promowani przez o. Rydzyka. Brak litości wobec zwierząt, skandaliczny procederNieludzkie, bezduszni hodowcy zwierząt futerkowych promowani przez o. Rydzyka. Brak litości wobec zwierząt, skandaliczny procederCzytaj dalej

WP zwraca uwagę, że największe zainteresowanie telewidzów wzbudziły sobotnie koncerty, a zatem "Festiwal, Festiwal!!! - Złote Opolskie Przeboje", "Odpowiednia pogoda na szczęście, czyli nadzieje poetów" oraz występ laureatów koncertu "Debiutów". Najmniejszą oglądalność osiągnęły koncerty odbywające się w piątek, pierwszego dnia Opole 2020: transmitowane w TVP1 "Opole na start", "Od Opola do Opola" i "Debiuty".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Co za szczęściara, Dowbor przyjęła niesamowitych gości. Jakiś czas temu pokazywała niezwykle przetwory

Warto przypomnieć, że w trakcie 57. festiwalu w Opolu nie zabrakło licznych kontrowersji. Te pojawiły się jeszcze przed wyjściem artystów na scenę. Członkowie Budki Suflera wystosowali list do TVP, w którym wyrażali swe oburzenie wobec niezaproszenia ich na koncert upamiętniający Romualda Lipko. Rozmowę z nieżyjącą matką przeprowadziła Natalia Kukulska, a jedna z prezenterek telewizji publicznej zaliczyła najśmieszniejszą bodaj wpadkę bieżącego roku, zapominając nazwiska laureatki jednego z koncertów.

Dziennikarka Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" ujawniła niespodziewanie, dlaczego odeszła jedna z czołowych postaci programu. Wielu będzie zaskoczonychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sondaż zaufania z historycznym wynikiem. Trzaskowski na podium
  2. Ważna zmiana w związku z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

Źródło: Teleshow.wp.pl