wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Opole 2020. Cała prawda o wynikach oglądalności. Czy tłumy na widowni były przekłamane?

8 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Opole 2020 było szumnie zapowiadane przez Telewizję Polską. 57. edycję Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu trudno jednak uznać za spektakularny sukces. Wyniki oglądalności transmitowanych przez TVP koncertów były wyjątkowo mizerne. W zwią

Opole 2020 zakończyło się wczoraj koncertem "Scena Alternatywna". Występy artystów w trakcie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki widzowie mogli śledzić od 4 września. Nietypowy jak na opolski festiwal termin miał związek z koniecznością przesunięcia wydarzenia wobec obowiązujących obostrzeń. Pierwotnie miał on odbyć się w czerwcu. Datę zmieniono jednak wobec wprowadzonego w trakcie epidemii koronawirusa zakazu organizowania imprez masowych.

W związku z nadal obowiązującymi ograniczeniami widownia zebrana w Opolu była wręcz historycznie niska. Jak donosi Wirtualna Polska, powołując się na dane "Wirtualnych Mediów", liczbę zgromadzonych przed telewizorami widzów również trudno uznać za imponującą.

Opole 2020. Wyniki oglądalności

Opracowane przez "WM" dane Nielsen Audience Measurement obrazują wyjątkowo nieskie zainteresowanie opolskim festiwalem. Średnia oglądalność trzech festiwalowych dni w TVP1 wyniosła zaledwie około 1,69 mln osób. Do wyniku doliczyć należy również 72 tys. osób, które koncerty śledziło, korzystając z TVP Polonia. Uzyskana wówczas liczba w dalszym ciągu okaże się o niemal 500 tys. niższa od zeszłorocznych wyników.

WP zwraca uwagę, że największe zainteresowanie telewidzów wzbudziły sobotnie koncerty, a zatem "Festiwal, Festiwal!!! - Złote Opolskie Przeboje", "Odpowiednia pogoda na szczęście, czyli nadzieje poetów" oraz występ laureatów koncertu "Debiutów". Najmniejszą oglądalność osiągnęły koncerty odbywające się w piątek, pierwszego dnia Opole 2020: transmitowane w TVP1 "Opole na start", "Od Opola do Opola" i "Debiuty".

Warto przypomnieć, że w trakcie 57. festiwalu w Opolu nie zabrakło licznych kontrowersji. Te pojawiły się jeszcze przed wyjściem artystów na scenę. Członkowie Budki Suflera wystosowali list do TVP, w którym wyrażali swe oburzenie wobec niezaproszenia ich na koncert upamiętniający Romualda Lipko. Rozmowę z nieżyjącą matką przeprowadziła Natalia Kukulska, a jedna z prezenterek telewizji publicznej zaliczyła najśmieszniejszą bodaj wpadkę bieżącego roku, zapominając nazwiska laureatki jednego z koncertów.

Źródło: Teleshow.wp.pl

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >
 Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Jedenastu migrantów znalezionych poza strefą stanu wyjątkowego. Trzech zabrano do szpitala

Czytaj więcej >
Warszawa

Polska

Blisko tysiąc nowych zakażeń koronawirusem. Takich wyników nie było od miesięcy

Czytaj więcej >