wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Opole 2020. Cała prawda o wynikach oglądalności. Czy tłumy na widowni były przekłamane?

8 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Opole 2020 było szumnie zapowiadane przez Telewizję Polską. 57. edycję Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu trudno jednak uznać za spektakularny sukces. Wyniki oglądalności transmitowanych przez TVP koncertów były wyjątkowo mizerne. W zwią

Opole 2020 zakończyło się wczoraj koncertem "Scena Alternatywna". Występy artystów w trakcie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki widzowie mogli śledzić od 4 września. Nietypowy jak na opolski festiwal termin miał związek z koniecznością przesunięcia wydarzenia wobec obowiązujących obostrzeń. Pierwotnie miał on odbyć się w czerwcu. Datę zmieniono jednak wobec wprowadzonego w trakcie epidemii koronawirusa zakazu organizowania imprez masowych.

W związku z nadal obowiązującymi ograniczeniami widownia zebrana w Opolu była wręcz historycznie niska. Jak donosi Wirtualna Polska, powołując się na dane "Wirtualnych Mediów", liczbę zgromadzonych przed telewizorami widzów również trudno uznać za imponującą.

Opole 2020. Wyniki oglądalności

Opracowane przez "WM" dane Nielsen Audience Measurement obrazują wyjątkowo nieskie zainteresowanie opolskim festiwalem. Średnia oglądalność trzech festiwalowych dni w TVP1 wyniosła zaledwie około 1,69 mln osób. Do wyniku doliczyć należy również 72 tys. osób, które koncerty śledziło, korzystając z TVP Polonia. Uzyskana wówczas liczba w dalszym ciągu okaże się o niemal 500 tys. niższa od zeszłorocznych wyników.

WP zwraca uwagę, że największe zainteresowanie telewidzów wzbudziły sobotnie koncerty, a zatem "Festiwal, Festiwal!!! - Złote Opolskie Przeboje", "Odpowiednia pogoda na szczęście, czyli nadzieje poetów" oraz występ laureatów koncertu "Debiutów". Najmniejszą oglądalność osiągnęły koncerty odbywające się w piątek, pierwszego dnia Opole 2020: transmitowane w TVP1 "Opole na start", "Od Opola do Opola" i "Debiuty".

Warto przypomnieć, że w trakcie 57. festiwalu w Opolu nie zabrakło licznych kontrowersji. Te pojawiły się jeszcze przed wyjściem artystów na scenę. Członkowie Budki Suflera wystosowali list do TVP, w którym wyrażali swe oburzenie wobec niezaproszenia ich na koncert upamiętniający Romualda Lipko. Rozmowę z nieżyjącą matką przeprowadziła Natalia Kukulska, a jedna z prezenterek telewizji publicznej zaliczyła najśmieszniejszą bodaj wpadkę bieżącego roku, zapominając nazwiska laureatki jednego z koncertów.

Źródło: Teleshow.wp.pl

Podobne artykuły

Zmarła zakażona zakonnica

Polska

Zmarła zakonnica z Katowic, która była zakażona. Podejrzewa się u niej indyjską mutację

Czytaj więcej >
Ksiądz Stanisław S. stanie przed sądem za składanie fałszywych zeznań.

Polska

Radomski ksiądz Stanisław S. stanie przed sądem. W tle sprawy oskarżenia dotyczące wykorzystywania seksualnego dzieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polska

Luzowania obostrzeń jednak nie będzie? Waldemar Kraska niepokoi się mobilnością Polaków podczas majówki

Czytaj więcej >

Polska

"Rz" ujawniła, kto stał za największą aferą ostatnich 30 lat. Odkryto tajemnice nieudanego zakupu 1241 respiratorów

Czytaj więcej >

Polska

Czarnek zadecydował, będą dodatkowe zajęcia, żeby nadrobić materiał. "W każdej klasie, w każdym oddziale, w każdej szkole"

Czytaj więcej >

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >