wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rodzina zamontowała ukrytą kamerę w domu. Karina G. urządziła bezbronnej staruszce piekło

11 Lutego 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Opiekunka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej miała za zadanie opiekować się 80-letnią, nieporadną kobietą. Zamiast opieki seniorka doświadczyła jednak psychicznego i fizycznego znęcania ze strony Kariny G. Kobieta została postawiona w stan oskarżenia.

Afera związana z Kariną G., opiękunką MOPS, ma swój początek w 2018 roku. Wówczas wyszło na jaw, że kobieta znęcała się nad 80-latką, którą miała za zadanie się opiekować. Bliscy starszej kobiety umieścili w domu ukrytą kamerę.

W efekcie opiekunka straciła pracę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a sam ośrodek poddano kontroli. Kobiecie postawiono zarzuty. Treść aktu oskarżenia przytacza RMF FM: "Oskarżona wyzywała poszkodowaną wulgarnymi słowami, ubliżała jej, krzyczała na nią, groziła pozbawieniem życia, szarpała ją i uderzała rękami po całym ciele, powodując u pokrzywdzonej obrażenia w postaci sińców".

Opiekunka skazana na trzy miesiące więzienia oraz rok ograniczenia wolności

Decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie Karina G. została skazana na trzy miesiące więzienia oraz rok ograniczenia wolności połączonego z wykonywaniem prac społecznych, informuje RMF FM. Opiekunka otrzymała równiez siedmioletni zakaz wykonywania zawodu.

Wyrok sądu nie jest prawomocny. Jak na razie nie wiadomo, czy Karina G. zamierza się od niego odwołać. Warto jednak dodać, że kobiecie groziło nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Sędzia Anna Prywata przyznała, że przy orzekaniu o winie oskarżonej wzięto pod uwagę jej dotychczasową niekaralność. Zaznaczono, że jak dotąd nie było zastrzeżeń dotyczących wykonywanej przez Karinę G. pracy. Sędzia Prywata dodała jednak, że w tym przypadku wina kobiety jest bezsporna. "Osobą pokrzywdzoną w tej sprawie była osoba w zaawansowanym wieku, cierpiąca na liczne schorzenia, która nie była w stanie sama się obronić, nie była w stanie komunikować, że dzieje się coś złego w jej życiu", przekazano w uzasadnieniu wyroku.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >