Opiekunka skazana za znęcanie nad 80-latką. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East NewsŹródło: PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Lutego 2020

Rodzina zamontowała ukrytą kamerę w domu. Karina G. urządziła bezbronnej staruszce piekło

Opiekunka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej miała za zadanie opiekować się 80-letnią, nieporadną kobietą. Zamiast opieki seniorka doświadczyła jednak psychicznego i fizycznego znęcania ze strony Kariny G. Kobieta została postawiona w stan oskarżenia. Wyrok w tej sprawie wydał gnieźnieński Sąd Rejonowy.

Afera związana z Kariną G., opiękunką MOPS, ma swój początek w 2018 roku. Wówczas wyszło na jaw, że kobieta znęcała się nad 80-latką, którą miała za zadanie się opiekować. Bliscy starszej kobiety umieścili w domu ukrytą kamerę.

W efekcie opiekunka straciła pracę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a sam ośrodek poddano kontroli. Kobiecie postawiono zarzuty. Treść aktu oskarżenia przytacza RMF FM: "Oskarżona wyzywała poszkodowaną wulgarnymi słowami, ubliżała jej, krzyczała na nią, groziła pozbawieniem życia, szarpała ją i uderzała rękami po całym ciele, powodując u pokrzywdzonej obrażenia w postaci sińców".

Lech Wałęsa nadal nie poznał swojego wnuka. Ujawniamy powódLech Wałęsa nadal nie poznał swojego wnuka. Ujawniamy powódCzytaj dalej

Opiekunka skazana na trzy miesiące więzienia oraz rok ograniczenia wolności

Decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie Karina G. została skazana na trzy miesiące więzienia oraz rok ograniczenia wolności połączonego z wykonywaniem prac społecznych, informuje RMF FM. Opiekunka otrzymała równiez siedmioletni zakaz wykonywania zawodu.

Wyrok sądu nie jest prawomocny. Jak na razie nie wiadomo, czy Karina G. zamierza się od niego odwołać. Warto jednak dodać, że kobiecie groziło nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Sędzia Anna Prywata przyznała, że przy orzekaniu o winie oskarżonej wzięto pod uwagę jej dotychczasową niekaralność. Zaznaczono, że jak dotąd nie było zastrzeżeń dotyczących wykonywanej przez Karinę G. pracy. Sędzia Prywata dodała jednak, że w tym przypadku wina kobiety jest bezsporna. "Osobą pokrzywdzoną w tej sprawie była osoba w zaawansowanym wieku, cierpiąca na liczne schorzenia, która nie była w stanie sama się obronić, nie była w stanie komunikować, że dzieje się coś złego w jej życiu", przekazano w uzasadnieniu wyroku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku