wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziś w nocy zakonnice z łódzkiego okna życia obudził alarm. Dziecko było zawinięte w koc

29 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

To już jedenasta w tym roku tego typu sytuacja, gdy na terenie Archidiecezji Łódzkiej ktoś pozostawia w oknie życia nowonarodzone dziecko. Niemowlę jest już bezpieczne i poddane zostało należytej opiece. Wkrótce zapadnie decyzja co stanie s

Ok. godz. 2.00 w nocy siostry zakonne w domu Urszulanek obudził głośny alarm. Poderwane ze snu zakonnice dobrze znały już dźwięk, który nie pierwszy raz brzmiał w siedzibie ich zakonu. Wiedząc, skąd dobiega hałas, przygotowywały się już na przyjęcie niemowlęcia, które nieświadome swoich dalszych losów, oczekiwało niecierpliwie w łódzkim oknie życia. 

Okno życia otwarte po raz kolejny

Łódzki Caritas poinformował, że w oknie życia znajdującym się w domu zakonnym sióstr Urszulanek ponownie pozostawione zostało niemowlę. Dopiero co narodzone dziecko nie posiadało przy sobie żadnych danych, które mogłyby ułatwić jego identyfikację. 

Okno życia ma zamontowany alarm, który uruchamia się po pozostawieniu w nim malucha. Zakonnice podniosły się z łóżek o godz. 2.00 dzisiejszej nocy, by odebrać niemowlę i przygotować je do dalszej części procedury. 

Pozostawiony w łódzkim oknie życia berbeć był nagi, zawinięty jedynie w kocyk. Przełożona domu Sióstr Urszulanek, siostra Anna, która była obecna przy odbiorze dziecka uznała, że wygląda na zdrowe i mimo stosunkowo chłodnej nocy, nie wydaje się być wyziębione. 

W związku z nieznajomością stanu zdrowia dziecka, zakonnice zdecydowały się na symboliczne ochrzczenie niemowlęcia i nadania mu imienia. Chłopiec z okna życia otrzymał imię Edward. 

11 przypadków zaledwie w tym roku 

Zgodnie z procedurą odbioru dziecka z okna życia, siostry Urszulanki poinformowały policję, która przybyła na miejsce i sporządziła odpowiedni protokół. Następnie berbeć został przewieziony do szpitala, gdzie poddano go badaniom i opiece medycznej. 

Wysoce niepokojący wydaje się fakt, że to już trzecie dziecko w tym roku, które zostaje przekazane zakonnicom poprzez pozostawienie w oknie życia. Licząc wszystkie tegoroczne przypadki w samej tylko Archidiecezji Łódzkiej, możemy mówić o 11 takich wydarzeniach. 

Na terenie Polski znajduje się aż 67 okien życia, do których trafiają dzieci, którym z różnych przyczyn rodzice nie mogą zapewnić opieki. Coraz częstsze decyzje o pozostawieniu niemowląt pod opieką sióstr zakonnych wydaje się być niepokojącą tendencją. 

Łódzki przypadek z dzisiejszej nocy jest o tyle symboliczny, że zaledwie tydzień temu Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o uznaniu aborcji eugenicznej za niezgodną z polskim prawem. W wyniku tego postanowienia możemy spodziewać się, że liczba dzieci przekazywanych do okien życia raptownie wzrośnie. 

Mały Edzio, który stał się nowym podopiecznym sióstr Urszulanek przebywa w tej chwili w szpitalu, gdzie służby medyczne przeprowadzają badania jego stanu zdrowia. Wkrótce rozpocząć będą się musiały poszukiwania rodziny zastępczej, która podejmie opiekę nad chłopcem. 

źródło: onet.pl, wikipedia.org

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >