wtv.pl
Okno życia

(zdj. Il. ) ; MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Wczoraj warszawskie zakonnice dokonały odkrycia w oknie życia. Właśnie pojawiły się nowe informacje

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Okno życia na Hożej w Warszawie po raz osiemnasty zaalarmowało zakonnice. Okazało się, że pod opiekę franciszkanek pozostawiono małą Zuzię. W mediach opublikowano kolejne wiadomości w sprawie niemowlaka. Rzecznik szpitala, w którym przebywa dziewcz

Wczoraj o godzinie 5 rano zakonnice otrzymały zawiadomienie w sprawie okna życia. Na warszawskiej ulicy Hożej znajdowała się Zuzia. Dziewczynka nie miała nawet jednego dnia. Pociecha na naszym świecie przebywała wówczas dopiero od kilku godzin. Redaktorzy Warszawawpigułce.pl podali, że zakonnice przebywały z maluchem przez 40 minut. Odnaleziono przy nim karteczkę z podstawowymi danymi. Franciszkanki wskazały też, że Zuzia była zadbana i czysta.

Okno życia zaalarmowało zakonnice. Nowe informacje w sprawie małej Zuzi

Zawiadomienie służb medycznych jest obowiązkiem każdej zakonnicy pełniącej dyżur w oknie życia. Zuzia została przewieziona do szpitala w obecności ratowników medycznych oraz funkcjonariuszy policji. Tam wykonano jest podstawowe badania. Lekarze przed oddaniem dziecka do adopcji muszą upewnić się, czy nie zmaga się z żadnych urazem, schorzeniem lub zaburzeniem.

Szczegółowych informacji w sprawie malucha udzielił rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego Anna Sergiel-Antosiewicz. - Dziecko obecnie przebywa na oddziale neonatologii. Jest w stanie dobrym. Nie wymaga żadnych pilnych interwencji medycznych - podała dla Wawalove.pl. Pracownicy placówki służby zdrowia złożyło wniosek do wymiaru sprawiedliwości. Medycy chcą, by sędziowie wyznaczyli instytucje opiekuńcze, do których można przetransportować mała Zuzię.  

Okno życia powstało z inicjatywy Kościoła katolickiego i prowadzi działalność na terenie wielu polskich miast. Osoby, które nie czują się na siłach, by podjąć się opieki nad pociechą, mogą pozostawić ją w bezpiecznym miejscu. Placówka zapewnia pełną anonimowość. Zakonnice regularnie prowadzą tam dyżury oraz organizują wspólne modlitwy w imieniu odnalezionych maluchów, ich rodziców biologicznych oraz zastępczych. Warszawskie okno życia było drugą taką instytucją w Polsce.

Źródło: [Wawalove.pl/Warszawawpigułce.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >