wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nielegalna praktyka w jednej z dużych sieci? Klienci po wejściu do sklepu mają być zmuszani są do kupna produktu, za który nie dostają paragonu

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

OBI w związku z wdrożeniem nowych, rządowych rozporządzeń, zdecydowało się na nietypową praktykę. Klienci po wejściu do sklepu zmuszani byli do zakupu rękawiczek i nie otrzymywali za nie paragonu. Sprawą zainteresowały się lokalne media oraz Miejski Rzecz

Sprawę nagłośnił portal moja-ostroleka.pl, zaalarmowany przez jedną z czytelniczek. Przed wejściem do miejscowego sklepu klienci zmuszani byli do zakupu rękawiczek i to bynajmniej nie jednorazowych, a ogrodowych w cenie 1 zł. Za transakcję nie otrzymywali paragonu. Rękawiczki należało również zdezynfekować.

OBI wyszło z dziwną praktyką

Redakcja portalu postanowiła zapytać o zdanie Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Andrzej Bednarczyk zapewnił, że sklep powinien oferować bezpłatne rękawiczki jednorazowe. Sieć przyznała się do błędu. 

 - Opisana sytuacja była wynikiem błędnej interpretacji obowiązku noszenia rękawiczek, który wprowadziliśmy na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 31.03.2020 r. Według wytycznych nałożono obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych podczas zakupu towarów lub usług. Niestety, incydentalnie odnotowujemy sytuacje, kiedy chwilowo nie dysponujemy wystarczającą ilością rękawiczek, aby wesprzeć klientów w ich obowiązku. Tak też było w opisanej sytuacji. Osoba, która nie posiada rękawiczek, nie powinna być dopuszczona do realizacji zakupów - odpowiedziała portalowi Agata Laskowska, koordynator ds. komunikacji.

 - Intencją była pomoc klientowi, niestety w nieodpowiedni sposób, za co serdecznie przepraszamy. Jednocześnie potwierdzamy, że powiadomiliśmy pracowników, aby podobne sytuacje nie miały miejsca - wyjaśnia sieć.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >