wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nielegalna praktyka w jednej z dużych sieci? Klienci po wejściu do sklepu mają być zmuszani są do kupna produktu, za który nie dostają paragonu

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

OBI w związku z wdrożeniem nowych, rządowych rozporządzeń, zdecydowało się na nietypową praktykę. Klienci po wejściu do sklepu zmuszani byli do zakupu rękawiczek i nie otrzymywali za nie paragonu. Sprawą zainteresowały się lokalne media oraz Miejski Rzecz

Sprawę nagłośnił portal moja-ostroleka.pl, zaalarmowany przez jedną z czytelniczek. Przed wejściem do miejscowego sklepu klienci zmuszani byli do zakupu rękawiczek i to bynajmniej nie jednorazowych, a ogrodowych w cenie 1 zł. Za transakcję nie otrzymywali paragonu. Rękawiczki należało również zdezynfekować.

OBI wyszło z dziwną praktyką

Redakcja portalu postanowiła zapytać o zdanie Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Andrzej Bednarczyk zapewnił, że sklep powinien oferować bezpłatne rękawiczki jednorazowe. Sieć przyznała się do błędu. 

 - Opisana sytuacja była wynikiem błędnej interpretacji obowiązku noszenia rękawiczek, który wprowadziliśmy na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 31.03.2020 r. Według wytycznych nałożono obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych podczas zakupu towarów lub usług. Niestety, incydentalnie odnotowujemy sytuacje, kiedy chwilowo nie dysponujemy wystarczającą ilością rękawiczek, aby wesprzeć klientów w ich obowiązku. Tak też było w opisanej sytuacji. Osoba, która nie posiada rękawiczek, nie powinna być dopuszczona do realizacji zakupów - odpowiedziała portalowi Agata Laskowska, koordynator ds. komunikacji.

 - Intencją była pomoc klientowi, niestety w nieodpowiedni sposób, za co serdecznie przepraszamy. Jednocześnie potwierdzamy, że powiadomiliśmy pracowników, aby podobne sytuacje nie miały miejsca - wyjaśnia sieć.

Tagi:

Zakupy

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >