wtv.pl > Polska > Tragedia w Łódzkiem. Trzytygodniowy noworodek nie żyje. Rodzice zostali przebadani przez policję
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:26

Tragedia w Łódzkiem. Trzytygodniowy noworodek nie żyje. Rodzice zostali przebadani przez policję

wtv
WTV.pl

Do dramatycznego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim. Na terenie miejscowości leżącej w województwie łódzkim najprawdopodobniej doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka

Nie żyje 3-tygodniowy noworodek. W chwili zdarzenia rodzice byli pod wpływem alkoholu

Informacje o sprawie przekazali opinii publicznej dziennikarze "Wirtualnej Polski". Jak wynika z relacji medium, noworodek spał w łóżku ze swoimi rodzicami. Nad ranem Monika P. i Michał K. spostrzegli, że ich pociecha nie daje najmniejszych oznak życia.

Rodzice natychmiastowo zawiadomili służby ratunkowe. Podjęto natychmiastową interwencję, jednak pomimo udzielonej pomocy, nie udało się przywrócić funkcji życiowych 3-tygodniowego noworodka. 27-letnia Monika P. wraz z Michałem K. zostali zatrzymani przez wezwanych funkcjonariuszy.

Policja, jak podaje "Wirtualna Polska", przeprowadziła wstępne śledztwo, wyjaśniające okoliczności tragedii. Szczegółowe analizy zaczęli prowadzić także pracownicy Prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim. Rzeczniczka organów ścigania, Magdalena Czołnowska-Musiał udzieliła krótkiego komentarza.

- Śledztwo zostało wstępnie zakwalifikowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci z art. 155 kodeksu karnego - poinformowała "Wirtualną Polskę". 

"Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" - czytamy w przepisie obowiązującego prawa. 

Przeprowadzono także badania na obecność środków odurzających u rodziców noworodka. "Wirtualna Polska" wskazuje, że Monika P. miała 0,21 mg/l alkoholu we krwi. U Michała K. wykryto zaś 0,27 mg/l alkoholu we krwi. Jest to kolejno 0,4 i 0,6 promila.

Co ciekawe, wciąż nie odkryto przyczyny śmierci noworodka. Medium podało, iż na ciele dziecka nie było żadnych obrażeń. Wszelkie wątpliwości rozwieje zlecona już sekcja zwłok.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualna Polska]

Tagi: Łódź Polska