wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tragedia w Łódzkiem. Trzytygodniowy noworodek nie żyje. Rodzice zostali przebadani przez policję

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje 3-tygodniowy noworodek. Dziecko w nocy spało razem ze swoimi rodzicami. Nad ranem opiekunowie dostrzegli, że malec nie daje znaków życia. Niestety, pomimo pilnej interwencji służb ratunkowych nie udało się uratować pociechy.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim. Na terenie miejscowości leżącej w województwie łódzkim najprawdopodobniej doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka

Nie żyje 3-tygodniowy noworodek. W chwili zdarzenia rodzice byli pod wpływem alkoholu

Informacje o sprawie przekazali opinii publicznej dziennikarze "Wirtualnej Polski". Jak wynika z relacji medium, noworodek spał w łóżku ze swoimi rodzicami. Nad ranem Monika P. i Michał K. spostrzegli, że ich pociecha nie daje najmniejszych oznak życia.

Rodzice natychmiastowo zawiadomili służby ratunkowe. Podjęto natychmiastową interwencję, jednak pomimo udzielonej pomocy, nie udało się przywrócić funkcji życiowych 3-tygodniowego noworodka. 27-letnia Monika P. wraz z Michałem K. zostali zatrzymani przez wezwanych funkcjonariuszy.

Policja, jak podaje "Wirtualna Polska", przeprowadziła wstępne śledztwo, wyjaśniające okoliczności tragedii. Szczegółowe analizy zaczęli prowadzić także pracownicy Prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim. Rzeczniczka organów ścigania, Magdalena Czołnowska-Musiał udzieliła krótkiego komentarza.

- Śledztwo zostało wstępnie zakwalifikowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci z art. 155 kodeksu karnego - poinformowała "Wirtualną Polskę". 

"Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" - czytamy w przepisie obowiązującego prawa. 

Przeprowadzono także badania na obecność środków odurzających u rodziców noworodka. "Wirtualna Polska" wskazuje, że Monika P. miała 0,21 mg/l alkoholu we krwi. U Michała K. wykryto zaś 0,27 mg/l alkoholu we krwi. Jest to kolejno 0,4 i 0,6 promila.

Co ciekawe, wciąż nie odkryto przyczyny śmierci noworodka. Medium podało, iż na ciele dziecka nie było żadnych obrażeń. Wszelkie wątpliwości rozwieje zlecona już sekcja zwłok.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Poruszające pożegnanie. Agnieszka Chylińska pokazała niepowtarzalny prezent, jaki jej dzieci otrzymały od Papcia Chmiela

  • Wpadka Andrzeja Dudy w głośnym programie. Mówił o sprawie niesprawiedliwie potraktowanej emerytki i pomylił izby

  • Przemysław Czarnek krytykuje wykształcenie nauczycieli. Będą źli?

Źródło: [Wirtualna Polska]

Alan Wysocki

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/jozefbabij

Polska

Mandat na grzybobraniu. Niektórzy narażają się na karę rzędu 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >
Pożar

Polska

Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Kraków. Nie żyje motocyklista, który zderzył się z osobówką

Czytaj więcej >