Noworodek. EAST NEWSŹródło: EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Stycznia 2021

Tragedia w Łódzkiem. Trzytygodniowy noworodek nie żyje. Rodzice zostali przebadani przez policję

Nie żyje 3-tygodniowy noworodek. Dziecko w nocy spało razem ze swoimi rodzicami. Nad ranem opiekunowie dostrzegli, że malec nie daje znaków życia. Niestety, pomimo pilnej interwencji służb ratunkowych nie udało się uratować pociechy.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim. Na terenie miejscowości leżącej w województwie łódzkim najprawdopodobniej doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka

Nie żyje 3-tygodniowy noworodek. W chwili zdarzenia rodzice byli pod wpływem alkoholu

Informacje o sprawie przekazali opinii publicznej dziennikarze "Wirtualnej Polski". Jak wynika z relacji medium, noworodek spał w łóżku ze swoimi rodzicami. Nad ranem Monika P. i Michał K. spostrzegli, że ich pociecha nie daje najmniejszych oznak życia.

Nieznane powiązania rodzinne Kożuchowskiej z Tadeuszem Rydzykiem. Niewiele osób wiedziałoNieznane powiązania rodzinne Kożuchowskiej z Tadeuszem Rydzykiem. Niewiele osób wiedziałoCzytaj dalej

Rodzice natychmiastowo zawiadomili służby ratunkowe. Podjęto natychmiastową interwencję, jednak pomimo udzielonej pomocy, nie udało się przywrócić funkcji życiowych 3-tygodniowego noworodka. 27-letnia Monika P. wraz z Michałem K. zostali zatrzymani przez wezwanych funkcjonariuszy.

Policja, jak podaje "Wirtualna Polska", przeprowadziła wstępne śledztwo, wyjaśniające okoliczności tragedii. Szczegółowe analizy zaczęli prowadzić także pracownicy Prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim. Rzeczniczka organów ścigania, Magdalena Czołnowska-Musiał udzieliła krótkiego komentarza.

- Śledztwo zostało wstępnie zakwalifikowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci z art. 155 kodeksu karnego - poinformowała "Wirtualną Polskę". 

"Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" - czytamy w przepisie obowiązującego prawa. 

Przeprowadzono także badania na obecność środków odurzających u rodziców noworodka. "Wirtualna Polska" wskazuje, że Monika P. miała 0,21 mg/l alkoholu we krwi. U Michała K. wykryto zaś 0,27 mg/l alkoholu we krwi. Jest to kolejno 0,4 i 0,6 promila.

Co ciekawe, wciąż nie odkryto przyczyny śmierci noworodka. Medium podało, iż na ciele dziecka nie było żadnych obrażeń. Wszelkie wątpliwości rozwieje zlecona już sekcja zwłok. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualna Polska]