wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

11-latek prowokował niedźwiedzie w mini-zoo. Zwierzęta nie wytrzymały

7 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Niedźwiedzie z rosyjskiego zoo były prowokowane przez małego chłopca. 11-latek chciał popisać się przed swoimi koleżankami. Zwierzęta nie wytrzymały i zaatakowały malca. Nie miał nawet najmniejszych szans w starciu z groźnym gatunkiem.

Pamiętajmy, aby odwiedzając ogrody zoologiczne, traktować przebywające tam stworzenia z zachowaniem zasad ostrożności. Nawet pozornie spokojny pies, gdy poczuje się zagrożony, potrafi pokazać, co potrafi. Zwierzęta przebywają na wybiegach, żeby mieć kontakt z człowiekiem przy odpowiednim dystansie. Prowokowanie lub denerwowanie ich może być opłakane w skutkach. Przekonała się o tym rodzina 11-letniego chłopca, który chciał popisać się przed koleżankami. 

Niedźwiedzie zagryzły 11-latka

Do niezwykle przykrego zdarzenia doszło w rosyjskim mini-zoo przy pensjonacie w Soczi. To właśnie tam na wycieczkę wybrał się 11-letni chłopiec razem ze swoimi dwiema przyjaciółkami. Chcąc zaimponować towarzyszkom, postanowił uderzać niedźwiedzie w łapy. Nikita, bo o nim mowa, szybko wyprowadził mieszkańców ogrodu zoologicznego z równowagi. Rzuciły się na niego i rozszarpały na oczach przerażonych dziewczynek.

"Polsat News" podaje, że chłopiec został wciągniety do klatki za pomocą dołu wykopanego przy klatce. Dopiero interwencja pensjonariszy pozwoliła uwolnić 11-latka. Podjęto decyzję o zabiciu niedźwiedzi. Ciężkie starania nie uratowały życia dziecka. Po przyjechaniu służb ratunkowych niemal od razu stwierdzono zgon. 

Niedźwiedzie doprowadziły do śmierci 11-letniego chłopca z Rosji. Szczególną opieką otoczone zostały dziewczynki. Każda z nich może liczyć na pomoc psychologiczną. "Polsat News" informuje, że dzieci próbowały samodzielnie wezwać pomoc, jednak gdy ona nadzeszła, było już za późno.

Źródło: [Polsat News]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >