wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje dziennikarka Ewa Modrzejewska

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Właśnie podano, iż nie żyje Ewa Modrzejewska. Dziennikarka związana z "Filmem" i "Super Expressem" zmarła w wieku 60 lat. Kobieta doznała poważnego wypadku, w wyniku którego była sparaliżowana od pasa w dół. Niedowład czę

5 czerwca 2020 roku dobroczyńcy zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy na rzecz Ewy Modrzejewskiej. Celem kwesty było pokrycie kosztów leczenia, zakup sprzętu medycznego, a także opłacenie niezbędnej rehabilitacji. W ciągu 11 miesięcy zebrano aż 127 939,78 zł. Akcję zakończyła nagła śmierć dziennikarki.

Administratorzy przekazali informacje o śmierci za pośrednictwem strony Siepomaga.pl. Złożono kondolencje bliskim. "Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci Ewy. Ewa odeszła 30 marca, dzień po swoich 60. urodzinach. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

 Nie żyje Ewa Modrzejewska. Dziennikarka zmarła w wieku 60 lat

Na początku 2020 roku Modrzejewska doznała poważnego wypadku na rowerze, który doprowadził do uszkodzenia kręgów. W ciągu dwóch miesięcy była kilkukrotnie operowana. Ostatecznie po wyjściu ze szpitala, sparaliżowana dziennikarka została umieszczona w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie mogła liczyć na stałą, a także profesjonalną opiekę. Ostatecznie miała niestety przejść zakażenie koronawirusem, po którym z trudem wracała do siebie.

Dziennikarkę wspomniała jej współpracowniczka i bliska przyjaciółka. "Przez 12 miesięcy, z właściwą sobie niezłomnością i nadzieją, walczyła o oddech, życie i powrót do choćby minimalnej sprawności. Ewa kochała happy endy, forsowała je w swoich tekstach nawet wbrew mnie. Los nie napisał jej niestety oczywistego żyła długo i szczęśliwie" - czytamy we wpisie Edyty Bonisławskiej na Facebooku. 

Dziś w nocy odeszła Ewa Modrzejewska, moja wspaniała koleżanka z redakcji Dobrego Tygodnia. Niezwykła, piękna kobieta z...

Opublikowany przez Edytę Bonisławską Wtorek, 30 marca 2021

"Codzienność była wyjątkowa, właśnie dlatego że Ewa nie miała w sobie nigdy narcystycznej potrzeby udowadniania dziennikarzom, że są gorsi, tylko przekonywała nas, że jesteśmy właśnie lepsi" - wspomina Łukasz Maciejewski. 

Ewa Modrzejewska, świetna dziennikarka, zmarła w dniu 60 urodzin.Dla mnie Ewa to "Film". Mejle, telefony, zamówienia...

Opublikowany przez Łukasza Maciejewskiego Wtorek, 30 marca 2021

Ewa Modrzejewska pracując w "Super Expressie" zajmowała się tematyką kulturalną.

Rodzina i bliscy wciąż dochodzą do siebie po stracie. Na ten moment nie wiemy, w jaki sposób zostaną spożytkowane pieniądze, przekazane przez darczyńców. Zgodnie z niepisaną zasadą, kwoty przekazuje się na osoby walczące z podobnymi chorobami, bądź organizacje pozarządowe je wspierające. 

Poniższe zdjęcie pochodzi ze strony Siepomaga.pl. Przedstawia Ewę Modrzejewską przed wypadkiem (po prawej) i po wypadku (po lewej).

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Siepomaga]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >