wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Po spożyciu kebaba 800 osób trafiło do szpitala. Nie żyje 5-letni chłopiec

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje 5-letni chłopiec. Polsat News wskazuje, że poważnie zatruł się kebabem w Jordanii. W wyniku wielkiej promocji aż 800 osób trafiło do szpitala. Przeprowadzone badania nie pozostawiły nawet najmniejszych złudzeń. W serwowanym mięsie znalazły

Każda osoba, która zatruła się kebabem spożywała go w tej samej, niezwykle popularnej restaruacji. Wyjaśnijmy, że lokal gastronomiczny jest położony w samym sercu Jordanii, stolicy. Jednodniowa oferta na tańszy posiłem ściągnęła istne tłumy. Głodni klienci szybko pożałowali swojej decyzji. Jedna z rodzin przechodzi żałobę po stracie swojego 5-letniego dziecka. Maluch przegrał z bakterią, która zainfekowała jego organizm. Agencja AFP podaje, że przyczyną zgonu ostatecznie okazała się niewydolność serca.

Nie żyje 5-letni chłopiec. Razem z 800 osobami zatruł się kebabem

Niemal każdy ośrodek turystyczny na świecie jest zdominowany przez drożyznę. Nawet za najskromniejsze posiłki przyjezdni muszą płacić astronomiczne kwoty. Sprawia to, że coraz częściej szuka się miejsc, gdzie można zjeść tani, ale sycący posiłek. Jednym z nich była popularna restauracja "Ammanie".

W stolicy Jordanii, kierownictwo lokalu zaproponowało aż 50% zniżki na kebaba. Propozycja ta wywołała gigantyczne kolejki. Aż 800 osób zakupiło popularny i tani posiłek. Ku zaskoczeniu tamtejszej społeczności ceny obniżono aż o połowę. Każdy z nich szybko pożałował swojego wyboru. Szpital został zalany falą ludzi, którzy zatruli się po spożyciu kebaba. 

- Wszyscy zakażeni zjedli posiłek w tej samej restauracji - wskazał w rozmowie z agencją AFP tamtejszy minister zdrowia Saad Jabe.

Nie żyje też 5-letni chłopiec, który jest jedyną ofiarą śmiertelną niebezpiecznej bakterii. Przeprowadzone badania ujawniły, że znajdowała się ona w mięsie. Agencja AFP podaje, że nie było ono trzymane w odpowiednich warunkach. Wysoka temperatura sięgająca 40 stopni Celsjusza oraz brak lodówki doprowadziło do powaznego zatrucia. Lokalne służby informują, że obecnie leczeniu podlega 324 pacjentów. Stan każdego z nich jest stabilny. Sprawa została przekazana organom ścigania. Agencja AFP informuje, że doszło już do zatrzymania trzech osób. Wśród nich znajduje się właściciel lokalu gastronomicznego. Wciąż prowadzone jest śledztwo wyjaśniające powody i przebieg niepokojącego zdarzenia.  

Źródło: [Polsat News/Agencja AFP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >