Nie żyje Ewa Demarczyk. YouTube/Hannab721/20.01.2013/ScreenŹródło: YouTube/Hannab721/20.01.2013/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Sierpnia 2020

Dawny znajomy ujawnił okoliczności śmierci Ewy Demarczyk. Wiemy już, jak ikona zostanie pochowana

Nie żyje Ewa Demarczyk. Przedstawiciele prasy już podali konkrety w sprawie ceremonii pogrzebowej. Okazuje się, że w organizację pochówku zaangażował się sam włodarz Krakowa. Medialne spekulacje zostały potwierdzone przez bliskich wokalistki.

Znana jako "czarny anioł" zmarła w wieku 79 lat. Doniesienia o jej śmierci wzbudziły niemałe zaskoczenie. Od wielu lat artystka estradowa nie udzielała się w mediach. Jak sama tłumaczyła, przekazała swoim fanom to, co chciała. Ewa Demarczyk ma niebywałe zasługi na rzecz promocji i rozwoju polskiej kultury. Jej nagłe, niespodziewane odejście poruszyło nie tylko bliskich. Również dawni fani oraz sympatycy pogrążyli się w żałobie. Od kilku dni o zmarłej wypowiadają się jej współpracownicy oraz przyjaciele.

Magdalena Ogórek niespodziewanie zniknęła z TVP, na ekranie sam Jakimowicz. Co dalej z karierą, co się stało?Magdalena Ogórek niespodziewanie zniknęła z TVP, na ekranie sam Jakimowicz. Co dalej z karierą, co się stało?Czytaj dalej

Nie żyje Ewa Demarczyk. Poznaliśmy szczegóły dot. jej pochówku

Swoje koncerty grała na scenach całego świata. Mogliśmy obserwować jej występy na arenach w Stanach Zjednoczonych, Brazylii oraz na Kubie. Wielbiciele doceniali w Ewie Demarczyk nie tylko jej zdolności wokalne, ale też usposobienie oraz unikatowy charakter. Jej talent był porównywany do samej Edith Piaf. - Ostatnio, gdy rozmawiałyśmy, wspominałyśmy naszych wspólnych profesorów i atmosferę szkoły teatralnej, która jeszcze nie nazywała się Akademią. To tak właśnie jest. Te nasze wielkie autorytety również są omylne. Oprócz wielkiej pracy, jaką wykonała Ewa w rozwoju, był w niej ogromny potencjał - zdradziła Grażyna Barszczewska dla portalu Pomponik.pl. Przyjaciółka Ewy Demarczyk tłumaczyła, że nie spodziewała się jej śmierci. 

Izabela Trojanowska nie miała łatwo, wiele doświadczyła. Ujawniono co przechodziła, jako nastolatka, porażająceIzabela Trojanowska nie miała łatwo, wiele doświadczyła. Ujawniono co przechodziła, jako nastolatka, porażająceCzytaj dalej

- Była to śmierć we śnie - przyznał inny bliski Ewy Demarczyk w rozmowie z "Super Expressem". Przyjaciel wokalistki zdradził też informacje na temat jej pochówku. W przedsięwzięcie zaangażowano nawet samego prezydenta Krakowa. Majchrowski przychylił się do wniosku żałobników. - Prezydent miasta wydał zgodę na pochówek w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim. Jeśli chodzi o datę, to będzie to najprawdopodobniej przyszły tydzień. Ostateczna decyzja należy do rodziny - wskazał mężczyzna. Dawny znajomy Demarczyk, Bogdan Micek również potwierdził doniesienia. Przekazał dla redakcji "PAP" konkrety w sprawie daty rozpoczęcia ceremonii. Uroczystości odbędą się 24 sierpnia o godzinie 14. Charakter przedsięwzięcia będzie świecki. Podobnie było w przypadku Kory, która nie życzyła sobie kapłana nad trumną.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje 2. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

Nie żyje Ewa Demarczyk, a jej śmierć zjednoczyła w żałobie wielu Polaków. Bliscy arystki wskazywali, że była ona niezwykle wymagająca wobec samej siebie. Grażyna Barszczewska ujawniła też, że wokalistka nigdy nie chciała powrócić do dawnej wykonywanego zawodu. - Namawialiśmy ją, żeby napisała o sobie. Miała krytyczne uwagi dotyczące tego, co powstało na jej temat, na temat twórczości, życia i w ogóle. To był wielki zamysł - deklaruje Barszczewska dla portalu Pomponik.pl. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogo
  4. Zasłońcie okna, nie wychodźcie z domu. Bardzo ważne informacje tuż przed wakacyjnym weekendem
  5. Zapadła ostateczna decyzja, wszystko jest jasne. Wiemy, kto został nowym ministrem zdrowia
  6. Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

Źródło: [PAP/Super Express]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!