Ambulans. Wikipedia/Ron whisky - own work, https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ambulans_by_Ron.jpg
Źródło: Wikipedia/Ron whisky - own work, https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Ambulans_by_Ron.jpg
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 10 Sierpnia 2020

Młody chłopiec zakrztusił się jedzeniem. Mimo rozpaczliwych prób, nie udało się go uratować

Nie żyje 9-letni chłopiec, który zakrztusił się jedzeniem podczas wakacji z rodzicami. Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca.

Do tragicznego zdarzenia doszło na początku sierpnia. Chłopiec wraz z rodzicami przebywał w ośrodku wypoczynkowym na Podkarpaciu. Podczas jedzenia dziecko zakrztusiło się i przestało oddychać.

9-latek nie żyje

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że rodzina spędzała wypoczynek na terenie ośrodka w Grodzisku Dolnym w województwie podkarpackim. Do zakrztuszenia doszło podczas spożywania posiłku przez dziecko. Rodzice starali się uratować dziecko, jednak ich próby były bezskuteczne. Chłopiec został przewieziony do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie w nocy zmarł. Jak informuje polsatnews.pl, podczas sekcji zwłok małoletniego wykazano, że przyczyną śmierci chłopca było niedotlenienie mózgu spowodowane zadławieniem oraz duży obrzęk narządu. Prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca. Jest ono przeprowadzane „w sprawie”, a nie „przeciwko”, gdyż nie postawiono nikomu zarzutów.

Prokuratura szuka przyczyn śmierci

Jak przekazuje Katarzyna Leszczak z prokuratury w Leżajsku cytowana przez polsatnews.pl, zabezpieczono materiał dowodowy, który zostanie wykorzystany do wyjaśnienia śmierci chłopca. „Zaplanowano szereg dalszych czynności procesowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia” – tłumaczy prokurator.

Śledczy mają nadzieję na szybkie wyjaśnienie sprawy.
 
Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!