wtv.pl
Nagranie

Twitter/Sheela2010

Piorun uderzył w drzewo, pod którym mężczyźni schowali się przed burzą

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Niepokojące nagranie z Indii przedstawiły potężne uderzenie pioruna w grupę 4 ogrodników. Materiał stanowi przestrogę przed nieodpowiedzialnym zachowaniem i właśnie okrąża media społecznościowe. Mężczyźni nagle padli na podłogę.

Materiał trafił do mediów społecznościowych w ostatni piątek. Niepokojący wypadek miał miejsce w indyjskim mieście Gurugram. Miejscowość leży nieopodal New Delhi. Na terenie zamkniętego, strzeżonego osiedla pracowało 4. ogrodników. Nagle z nieba zaczął lecieć deszcz. Odgłosy piorunów przestraszyły mężczyzn. Postanowili schronić się pod drzewem. 

Nagranie trwa 20 sekund. W ciągu doby zgromadziło ponad 40 tysięcy wyświetleń. 

Niepokojące nagranie z Indii. Podobne zdarzenia miały miejsce w Polsce

Po kilku sekundach w drzewo uderza piorun. Drzewo momentalnie stanęło w ogniu. Ogrodników sparaliżowało. Trzech z nich momentalnie padło twarzą na ziemię. Ostatni uderzył o glebę ze znacznym opóźnieniem. Od upadku żaden z nich nie przejawiał najmniejszych oznak życia.

Jak podaje portal zeenews.India.com, ofiary uderzenia zostały przetransportowane do najbliższego szpitala. Następnie udzielono im pomocy medycznej. Jeden z ogrodników zmarł tego samego dnia, wieczorem. Pozostali są w stanie ciężkim, lecz stabilnym. Do podobnych incydentów dochodziło także w Polsce.

Jeszcze w lipcu największe media opisywały dramatyczny wypadek z udziałem 44-letniego mężczyzny i jego 8-letniego syna. W miejscowości Sułków, na terenie województwa małopolskiego doszło do uderzenia pioruna. Obaj w niezwykle ciężkim stanie zostali przetransportowani

Uderzenie piorunem może doprowadzić do niemal natychmiastowego zgonu. Życie ofiary zdarzenia zależy w dużej mierze od prędkości udzielenia pomocy medycznej. Wciąż, nawet po uratowaniu życia, może dojść do skutków takich jak upośledzenie słuchu, wzroku, a nawet uszkodzenia układu nerwowego.

Każdy, kto przebywa na dworze w czasie burzy, powinien, jak najszybciej udać się do domu. W drodze należy unikać drzew, a także wszelkich przedmiotów, mogących ściągać pioruny. Podczas burzy należy zamknąć drzwi i okna oraz nie wychodzić na balkon. 

Niezwykle ważne jest monitorowanie ostrzeżeń meteorologicznych wydawanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W kryzysowych sytuacjach interweniuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, rozsyłając wiadomości SMS do Polek i Polaków. Wówczas możemy dostosować nasz plan dnia do zagrożeń. Pozwala to uniknąć między innymi znalezienia się na dworze w czasie burzy.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy komunikat ws. szczepionek. Dotyczy Polski i liczby dawek

  • Spotkał się z Kaczyńskim w zaciszu jego gabinetu. Ujawnia, jaki jest naprawdę

  • Zapukają do drzwi i sprawdzą. ZUS zaostrzył kontrole

Źródło: [zeenews.India.com/Twitter/Sheela2010]

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >