W sieci pojawiło się nagranie spod więzienia w Kłodzku, gdzie trafił konkubent matki zamordowanej Hani. YouTube.com/ DobaTV
Źródło: YouTube.com/ DobaTV
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 6 Marca 2021

"Przywitanie" zabójcy 3-letniej Hani w więzieniu. Nagranie w sieci

"Przywitanie" 25-letniego Łukasza B. w więzieniu w Kłodzku uwiecznione zostało na nagraniu lokalnego portalu doba.pl. Na krótkim filmie widać, że więzienie jest rozświetlone, a odpowiedzialny za katowanie 3-letniej Hani mężczyzna słyszy pod swoim adresem okrzyki pełne wulgaryzmów. Nie zabrakło stwierdzeń, że powinien on ze sobą skończyć.

Krótkie nagranie opatrzone komentarzem dziennikarki będącej na miejscu bardzo dobrze oddaje nastroje panujące w kłodzkim zakładzie karnym. To właśnie tam trafił 25-letni konkubent matki zamordowanej dziewczynki.

Inni osadzeni postanowili emocjonalnie przywitać nowego więźnia i zostało to uwiecznione na nagraniu. Nie ulega wątpliwości, że skoro głosy były tak dobrze słyszalne z tak sporej odległości, to w samym budynku panować musiała zdecydowanie bardziej przytłaczająca atmosfera.

Kłodzko: w sieci pojawiło się nagranie z "przywitania" oprawcy małej Hani

Nie od dziś wiadomo, że osoby krzywdzące dzieci nie mają łatwego życia w zakładach karnych, a nagranie z Kłodzka jedynie to udowadnia. Portal doba.pl zamieścił na YouTube krótki film, gdzie pokazuje więzienie, gdzie trafił 25-letni Łukasz B.

Mimo iż nagranie samych odgłosów z więzienia jest nieco zagłuszone przez komentarz dziennikarki znajdującej się bezpośrednio pod budynkiem, to nie ulega wątpliwości, że nastroje panujące wewnątrz związane z przybyciem konkubenta matki 3-letniej Hani są wyjątkowo emocjonalne.

Poza Piotrem Świącem w wypadku zginął drugi kierowca. Fakt: Miał 23-lata, osierocił synkaPoza Piotrem Świącem w wypadku zginął drugi kierowca. Fakt: Miał 23-lata, osierocił synkaCzytaj dalej

Przy dokładnym wsłuchaniu się w samo nagranie daje się usłyszeć, że inni osadzeni wykrzykują pod adresem Łukasza B. wulgaryzmy, w tym m.in. "j***ć k***ę", czy "powieś się, k***a". Lokalna prasa dodaje jeszcze, że przetransportowany tam mężczyzna miał spotkać się z "prawdziwym piekłem".

Przyznał się do pobicia 3-letniej dziewczynki

Po nagłośnieniu sprawy 3-letniej Hani mówiono, że dziecko zmarło z wychłodzenia w związku z polewaniem lodowatą wodą w ramach kary. Po sekcji zwłok stwierdzono jednak, że wersja ta nie jest prawdziwa.

- Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita. Poleciłem zatrzymać także ojca dziecka i postawić obu rodzicom zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem - przekazywał Zbigniew Ziobro, który osobiście zainteresował się tą sprawą.

- Konkubent przyznał, że pobił trzyletnią Hanię z Kłodzka. Dziewczynka miesiącami była bita i przechodziła piekło. Ostatniego dnia jej życia, sprawca silnie kopnął dziecko w brzuch. Za takie bestialstwo prokurator będzie się domagać najsurowszej kary - dodawał jeszcze póżniej minister sprawiedliwości we wpisach na Twitterze.

Należy pamiętać o ważnym aspekcie

Chociaż nagranie z "przywitania" w zakładzie karnym 25-letniego Łukasza B. obiegło sieć i w większości przypadków zyskuje aprobatę, należy pamiętać, że każda przemoc powinna być piętnowana i nie należy jej dzielić na dobrą i złą

Dodatkowo w kłodzkim zakładzie znajdują się osoby, które nie znalazły się tam by wymierzać sprawiedliwość, a dlatego, że zostały przez wymiar sprawiedliwości skazane na kare za swoje przewinienia. Pozostaje mieć nadzieję, że sąd również w przypadku zabójstwa 3-letniej Hani sąd i prokuratura wypełni swoje zadanie i winni zostaną ukarani w związku ze śmiercią niewinnego dziecka.

Źródło: Radio Zet / doba.pl / PAP / Twitter.com / YouTube.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: