wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pacjent na czworaka opuszczał szpital w Płocku, wstrząsające nagranie. Opinia szpitala jest dość kontrowersyjna

4 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nagranie z oddziału SOR w Płocku stawia pacjenta z rwą kulszową w nie najlepszym świetle. Wciąż trwa konflikt między mieszkańcem Drobina a tamtejszą placówką służby zdrowia. Kierownictwo ośrodka sugeruje, że mężczyzna zmyślił objawy?

Od kilku dni debatę publiczną zdominował temat wydarzeń, jakie rozegrały się na oddziale SOR w Płocku. To właśnie tam mężczyzna został przywieziony przez karetkę z powodu rwy kulszowej. W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym widzimy, jak pacjent opuszcza szpital na czworaka. Tłumaczono, że mógł nie otrzymać należytej pomocy ze strony medyków. Specjaliści mieli odmówić przepisania nawet leków przeciwbólowych.

Nagranie z oddziału SOR w Płocku obiegło media. Kto ma rację?

Burzę medialną zaostrzyło stanowisko SOR-u w Płocku. Przedstawiciele placówki oskarżyli autorów nagrania o przedstawienie nieprawdy. Zadeklarowali też, że podjęli wszelkie działania mające na celu wyjaśnienie niepokojącego zdarzenia. Dyrekcja stanęła w obronie swojego personelu. Badania oraz opieka lekarska miała być zapewniona cierpiącemu mężczyznie. "Dokonano analizy ww. materiału, zapisu z kamer monitoringu Szpitala oraz w trybie pilnym przeprowadzono rozmowy z personelem pełniącym dyżur w chwili wystąpienia zdarzenia. Stwierdzono, że opublikowany fragment nagrania nie przedstawia prawdy o całości zdarzenia" - informują przedstawiciele SOR-u w Płocku.

Swoją odpowiedź na sprostowanie SOR-u w Płocku wydał sam pacjent, który miał opuścić szpital na czworaka. Wskazywał, że jest gotowy na konfrontacje z kierownictwem oddziału. Tłumaczył, że nie wiedział o włączonym nagrywaniu. - Widać na nim, jak odszedłem od okienka i macham papierami, kiedy prosiłem lekarza o lek przeciwbólowy. A wcześniej oparłem się o grzejnik i dzwoniłem do żony, żeby po mnie przyjechała. Chciałbym jeszcze, żeby pokazano ujęcie na pana doktora, który zignorował moją prośbę. To właśnie wtedy padły moje słowa: »czy mam się tu położyć?« i odpowiedź: »no ja się z tobą nie położę« - wyjaśniał dla Petronews.pl 

Nagranie ujawnione przez kierownictwo SOR-u w Płocku może budzić kontrowersje. Wyjaśnijmy, że materiał przedstawiony przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku jest o wiele dłuższy od tego, które opublikowano w mediach społecznościowych. Widzimy na nim, że mężczyzna był w stanie poruszać się o kulach. Niespodziewanie postanowił przeczołgać się do wyjścia. Należy jednak podkreślić, że materiał nie świadczy jednoznacznie o tym, że pacjent symulował ból. Pełne nagranie oraz stanowisko szpitala znajdziecie pod tym LINKIEM.

Źródło: [Super Express/Wszplock.pl]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >