Nagranie uczestniczek Powstania Warszawskiego sprzeciwiających się homofobii obiega sieć.. facebook/Polska Walcząca Przeciw FaszyzmowiŹródło: facebook/Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Sierpnia 2020

Poruszające do łez nagranie uczestniczek Powstania przeciwko homofobii. "Walczyliśmy o szacunek i godność dla wszystkich"

Nagranie, którego bohaterkami są uczestniczki Powstania Warszawskiego, dziś sprzeciwiające się homofobii, coraz szerzej dociera do użytkowników internetu. "W czasie powstania walczyliśmy o szacunek i godność dla wszystkich ludzi", słyszymy z ust polskich bohaterek, niegodzących się na wszelkie formy wykluczenia.

Straszenie "ideologią LGBT" znacznie, jak się zdaje, przyczyniło się do zwycięstwa wyborczego kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Po nowej odsłonie Andrzeja Dudy, zaprezentowanej nam po ogłoszeniu tzw. Karty Rodziny, otrzymaliśmy słowa posła Czarnka. – Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym – mówił w czerwcu na antenie TVP Info członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

W późniejszej rozmowie z Onetem polityk tłumaczył co prawda, że jego reakcję zrodzić miało zdjęcie z Los Angeles, które ukazywało "wyraźnie obrzydliwe sceny z centrum miasta – człowiek roznegliżowany [...] popija drinka w barze gejowskim na ulicy". Słowa posła Prawa i Sprawiedliwości zapamiętano jednak dobrze. Temat LGBT do debaty publicznej powraca zaś z olbrzymią regularnością.

Jarosław Kaczyński skrywał przed światem tajemnicę? Prawda ujrzała światło dzienne: Jarosław Kaczyński skrywał przed światem tajemnicę? Prawda ujrzała światło dzienne: "Ojciec był przeciwny związkowi"Czytaj dalej

Nagranie z uczestniczkami Powstania Warszawskiego

Po wyjątkowo agresywnej kampanii prezydenckiej temat osób nieheteronormatywnych powrócił przy okazji decyzji Komisji Europejskiej, która odmówiła współpracy z sześcioma polskimi miastami po tym, jak ogłosiły się one "strefami wolnymi od LGBT". Nie minęło kilka dni, a warszawscy aktywiści rozwiesili tęczowe flagi na stołecznych pomnikach. Problem zdaje się zatem palący i trudno nie zauważyć, że jest po części pokłosiem tego, czego doświadczaliśmy w trakcie wyścigu po Pałac Prezydencki.

Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"Czytaj dalej

Wyjątkowy manifest wobec wykluczania obywateli ze względu na ich orientację seksualną otrzymaliśmy ze strony bohaterek Powstania Warszawskiego, opublikowany na facebookowym profilu "Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi". Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim Pączek, wraz z Anna Przedpełska-Trzeciakowska, pseudonim Grodzka, zaznaczają, że doskonale pamiętają skutki, jakie przyniósł faszyzm, oraz przestrzegają przed jego odrodzeniem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

– My, uczestniczki powstania Warszawskiego, protestujemy, bo pamiętamy. Najpierw był różowy trójkąt, potem gwiazda, a na końcu my powstańcy. Tamten faszyzm pochłonął miliony istnień. A teraz, gdy się mówi, że osoby LGBT to nie ludzie, otwiera się równie przerażającą perspektywę wykluczenia – mówią pamiętające wydarzenia z 1944 roku kobiety.

– W czasie powstania walczyliśmy o szacunek i godność dla wszystkich ludzi. Dla wszystkich. Nie bądź obojętny – apelują bohaterki nagrania, które udostępniono już niemal 10 tys. razy. Jak czytamy na wspomnianym fanpejdżu, bohaterki "jednoznacznie przeciwstawiają się wszelkim formom wykluczenia, w tym atakom na osoby LGBT+. Pragną, by ich głos został upowszechniony, wysłuchany i uszanowany". I dalej: "Polska już raz przeżyła dramat wywołany odczłowieczaniem jednych ludzi przez innych. Nie wolno o tym zapominać".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. 1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Źródło: facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!