wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Oficjalny producent Muminków odpowiedział Kai Godek, że nie życzy sobie wykorzystywania do gry politycznej. Komentarz chwilę później usunięto

27 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Producent "Muminków" zdecydował się odpowiedzieć na wpis Kai Godek opublikowany po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Komentarz został już usunięty. Po raz kolejny przekonaliśmy się jednak, że w internecie nie ginie nic.

Nie milkną echa po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który zaostrzył przepisy aborcyjne. Począwszy od minionego czwartku, w całej Polsce trwają manifestacje przeciw decyzji TK. Po wizytach pod siedzibą PiS na Nowogrodzkiej czy pod domem prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a także odbywających się w niedzielę demonstracjach przed kościołami, przyszła pora na wczorajszą blokadę ruchu ulicznego na terenie największych polskich miast.

Przypomnijmy, że Trybunał orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu stoi w sprzeczności z polską konstytucją.

Producent "Muminków" komentuje wpis Kai Godek

Jedną z głównych twarzy kojarzonych z decyzją Trybunału Przyłębskiej jest, rzecz jasna, anty-aborcyjna aktywistka Kaja Godek. O wyroku prezes Fundacji Życie i Rodzina poinformowała swojego syna następującymi słowami: "Wojtek, wiesz co? Już nie można zabijać małych muminków".

Przypomnijmy, że Godek jest matką dwojga dzieci. "Muminki" to pieszczotliwe określenie, jakim rodzice dzieci z zespołem Downa, nazywają swoje pociechy.

Wpis aktywistki skomentowano już przeszło 10 tys. razy. Jeden z wpisów budzi jednak szczególne emocje. Jak wskazuje portal o2.pl, do sprawy odniósł się bowiem oficjalny producent "Mumików".

"Dla Tove Jansson, która napisała i zilustrowała historie o Muminkach, wolność wyboru w życiu i sztuce były zawsze jednymi z najważniejszych wartości (...). Nie akceptujemy użycia historii o Muminkach do celów politycznych", czytamy w komentarzu przedstawicieli Moomin Characters Oy Ltd. Wpis zniknął już z mediów społecznościowych. Niewykluczone, że ktoś poinformował producentów, że mianem "muminków" od lat określa się dzieci z zespołem Downa.

W internecie jednak – pozwólmy sobie na posłużenie się banałem – nie ginie nic.

Pozostałe wpisy Kai Godek

Zawiedzeni będą ci, którzy liczyli, że Godek ograniczy swe działania w mediach społecznościowych. "Jakie to jest świetne, jak teraz feministki straszą, że na wiosnę złożą projekt ustawy poszerzający prawo do aborcji. Wiecie Państwo, że mogą sobie składać. Taki projekt będzie sprzeczny z Konstytucją, w tym z orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie", pisała już 24 października.

I dalej: "Życzę szalejącym ze wściekłości feministkom dobrej zabawy przy zbieraniu podpisów, które i tak na nic się nie przydadzą".

Godek odniosła się również do niedzielnych protestów kobiet przed miejscami kultu religijnego. "Mordercy dzieci wchodzą do kościołów i zakłócają Msze. Wzywam wszystkich, a szczególnie młodych mężczyzn: dokonujcie obywatelskiego zatrzymania, wyprowadzajcie ich na dwór i przekazujcie policji".

źródło: Facebook / o2.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >