Morskie Oko. Facebook/Fundacja VivaŹródło: Facebook/Fundacja Viva
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Niepełnosprawny mężczyzna zawstydził turystów nad Morskim Okiem. Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów

Morskie Oko. Mężczyzna z niepełnosprawnością postanowił samodzielnie pokonać popularny szlak turystyczny. Wbrew utrudnieniom odmówił skorzystania z wozu prowadzonego przez konie. Zrobił to na oczach wielu osób, które siedziały na bryczkach. W sieci pojawiło się wymowne zdjęcie.

Przypomnijmy, że na polskich szlakach turstycznych wielu z nas może skorzystać z wozów, do których zaprzęgane są wierzchowce. Aktywiści wielokrotnie protestowali przeciwko tego typu pomysłom. Wyjaśnijmy, że ten środek transportu stanowi dla zwierząt niebywałą męczarnię. Jazda pod górę przez kilka godzin ze znacznym obciążeniem doprowadziła już do niejednej tragedii. Ostatnia z nich miała miejsce w Dolinie Chochołowskiej. 

Nagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaNagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaCzytaj dalej

Morskie Oko. Mężczyzna z niepełnosprawnością zawstydził turystów

Walkę na rzecz praw koni toczy między innymi fundacja "Viva". Prowadzą oni międzynarodowy ruch na rzecz zwięrząt. Ich ostatnią inicjatywą był apel do dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego w sprawie likwidacji środków transportów, do których wykorzystywane są wierzchowce. Sytuacja zwierząt w Tatrach nieustannie się pogarsza.

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądAgnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądCzytaj dalej

"Sprawa koni z Morskiego Oka budzi społeczne oburzenie w kontekście moralno-etycznym. Rzadko mamy do czynienia z tak jawnym lekceważeniem podstawowych wartości humanitarnych i etycznych w imię korzyści materialnych, a szczególny sprzeciw budzi fakt, iż wszystko dzieje się na terenie, z przyzwoleniem i udziałem instytucji, powołanej m.in. w celu »kształtowania właściwych postaw człowieka wobec przyrody«" - czytamy w petycji "Vivy" na stronie Ratujmykonie.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
2. Wielkość spożycia mięsa to fatalna informacja dla świata. Wciąż zbyt mało jest wegetarian

Morskie Oko w sezonie wakacyjnym jest odwiedzane przez tłumy turystów. Jednym z nich był mężczyzna z niepełnosprawnością, który, mimo utrudnień, nie chciał skorzystać z wozu prowadzonego przez konie. Na stronie fundacji "Viva" umieszczono zdjęcie, na którym widzimy, jak przed mężczyzną znajduje się bryczką obciążona pasażerami. "Czasami jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Brawa dla tego pana. Ciekawe, jak czuli się pasażerowie wozu w tej sytuacji?" - czytamy na stronie "Vivy" na Facebooku.

Link do petycji znajdziecie TU

Morskie Oko

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Tragedia na północy Polski. Trwa walka o życie

Źródło: [Facebook/Fundacja Viva]