wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niepełnosprawny mężczyzna zawstydził turystów nad Morskim Okiem. Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów

18 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Morskie Oko. Mężczyzna z niepełnosprawnością postanowił samodzielnie pokonać popularny szlak turystyczny. Wbrew utrudnieniom odmówił skorzystania z wozu prowadzonego przez konie. Zrobił to na oczach wielu osób, które siedziały na bryc

Przypomnijmy, że na polskich szlakach turstycznych wielu z nas może skorzystać z wozów, do których zaprzęgane są wierzchowce. Aktywiści wielokrotnie protestowali przeciwko tego typu pomysłom. Wyjaśnijmy, że ten środek transportu stanowi dla zwierząt niebywałą męczarnię. Jazda pod górę przez kilka godzin ze znacznym obciążeniem doprowadziła już do niejednej tragedii. Ostatnia z nich miała miejsce w Dolinie Chochołowskiej. 

Morskie Oko. Mężczyzna z niepełnosprawnością zawstydził turystów

Walkę na rzecz praw koni toczy między innymi fundacja "Viva". Prowadzą oni międzynarodowy ruch na rzecz zwięrząt. Ich ostatnią inicjatywą był apel do dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego w sprawie likwidacji środków transportów, do których wykorzystywane są wierzchowce. Sytuacja zwierząt w Tatrach nieustannie się pogarsza.

"Sprawa koni z Morskiego Oka budzi społeczne oburzenie w kontekście moralno-etycznym. Rzadko mamy do czynienia z tak jawnym lekceważeniem podstawowych wartości humanitarnych i etycznych w imię korzyści materialnych, a szczególny sprzeciw budzi fakt, iż wszystko dzieje się na terenie, z przyzwoleniem i udziałem instytucji, powołanej m.in. w celu »kształtowania właściwych postaw człowieka wobec przyrody«" - czytamy w petycji "Vivy" na stronie Ratujmykonie.pl.

Morskie Oko w sezonie wakacyjnym jest odwiedzane przez tłumy turystów. Jednym z nich był mężczyzna z niepełnosprawnością, który, mimo utrudnień, nie chciał skorzystać z wozu prowadzonego przez konie. Na stronie fundacji "Viva" umieszczono zdjęcie, na którym widzimy, jak przed mężczyzną znajduje się bryczką obciążona pasażerami. "Czasami jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Brawa dla tego pana. Ciekawe, jak czuli się pasażerowie wozu w tej sytuacji?" - czytamy na stronie "Vivy" na Facebooku.

Link do petycji znajdziecie TU

Źródło: [Facebook/Fundacja Viva]

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >