wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dramat w Zbrzy. Zastrzelił sołtysa na oczach jego rodziny

9 Lipca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Prawdziwa tragedia w Zbrzy w województwie świętokrzyskim. 57-letni mężczyzna ukradł drewno z lasu, a gdy dowiedział się, że sołtys zawiadomił o tym policję, zastrzelił go.

Zbrza to mała i spokojna miejscowość w województwie świętokrzyskim, gdzie nigdy nie dochodziło do zbrodni. Ze względu na niewielką liczbę mieszkańców prawie wszyscy znali się osobiście. Znany był również Jan Sz., który pełnił funkcję sołtysa.

Morderstwo sołtysa w Zbrzy


Jan Sz. był sołtysem wioski już od dawna. Obecnie pełnił swoją szóstą kadencję na tym stanowisku. W ostatnim czasie udało mu się pokonać nowotwór. Był znany i szanowany wśród mieszkańców wioski. W sobotę jeden z właścicieli posesji przy lesie zauważył, że ktoś kradnie drewno. Zawiadomił o tym fakcie sołtysa, który całą sprawę przekazał policji. Jak pisze Super Express, który rozmawiał z synem sołtysa, funkcjonariusze kazali zabrać drewno na posesję rodziny. Wkrótce okazało się, że złodziejem był Leszek G., 57-letni kucharz i kelner z tej samej miejscowości, który wśród mieszkańców miał złą opinię.

Morderstwo sposobem na zemstę


W środę Leszek G. wszedł z bronią do mieszkania sołtysa. Zastał go w salonie oglądającego telewizję. Napastnik wyciągnął bron i oddał trzy strzały w kierunku Jana Sz. Ranny mężczyzna chwycił za telefon i zadzwonił na numer alarmowy. Po chwili Leszek G. złapał go znów przed domem, gdzie oddał kolejny strzał. Tym razem trafił sołtysa w potylicę. „Kula trafiła tatę w potylicę i wyleciała nosem” – mówi w rozmowie z Super Expressem syn polityka.

Napastnik po zabójstwie sołtysa wszedł na drugie piętro domu, gdzie znajdowała się córka Jana Sz. i jej dzieci. Mężczyzna wycelował w nią broń i powiedział: „Idź zobacz jak wygląda twój tatuś”. Leszek G. uciekł z miejsca zdarzenia, po kilku godzinach poszukiwań został znaleziony martwy na własnej posesji. Mężczyzna popełnił samobójstwo.

Źródło: [Super Express]

Krystian MowelAutor

Dziennikarz i copywriter.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >