wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kaczyński uciekł do Morawieckiego? Protestującym to nie umknęło, właśnie zmierzają, aby go spotkać

23 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Premier Morawiecki dał schronienie Kaczyńskiemu? Strajk Kobiet podjął decyzję o zmianie trasy marszu. Tysiące ludzi ruszyło na ulicę Parkową. Policyjne radiowozy nie mogą przejechać. Padły deklaracje w sprawie następnych akcji. Co się dzieje?

Właśnie teraz trwa przemarsz spod domu Kaczyńskiego. Okazuje się przez prezes Zjednoczonej Prawicy wziął udział w spotkaniu z Morawieckim. Działanie odbyło się w związku z najnowszym komunikatem premiera w sprawie nadchodzących obostrzeń. Morawiecki musi przygotować się na wizytę "gości". Strajk Kobiet ma dość i nie zamierza odpuszczać. "Mister Kaczyński jest ponoć w willi u Kłamczucha (Morawieckiego - przyp. red) na Parkowej. Za chwilę ruszamy z Wilsona w odwiedziny." - zadeklarowali protestujący na Twitterze.

Premier Morawiecki musi się przygotować. Policja nie może przyjechać na miejsce zdarzenia

Uczestnicy zgromadzenia zajmują całą długość ulicy. Zablokowało to możliwość przejazdu kierowcom radiowozów. Marta Lempart wspólnie z gigantycznym tłumem ruszyli na miejsce, w którym ma znajdować się Morawiecki i Kaczyński. Z pobliskich samochodów słychać trąbienie i oklaski. Strajk Kobiet ma zamiar protestować codziennie wychodzić na polskie ulice. Liderka grupy zadeklarowała przeprowadzenie akcji "Środa bez pracy". Przedstawiciele warszawskiej komendy zapewniają, że dalsze naruszanie prawa może skutkować odpowiedzialnością karną.

Premier Morawiecki przed chwilą zakończył spotkanie z mediami w sprawie kolejnych obostrzeń. Strajk Kobiet opublikował ważne stanowisko. Działaczki deklarują, że są na otwartej wojnie z fundamentalistami religijnymi. "Bierzemy się do roboty. Biorą się do roboty prawniczki. Biorą się do roboty mądre i dobre lekarki. I działa pomoc w aborcjach, o której info niesiemy i będziemy nieść dalej: #AborcjaBezGranic 22 292 25 97. #ToJestWojna" - czytamy w komunikacie.  Zainteresowanie wydarzeniem Strajku Kobiet wyraziło ponad 20 tysięcy osób. Na miejscu zgromadzenia możemy zauważyć istne tłumy.

Przypomnijmy, że protest rozpoczął się o godzinie 19 na warszawskim Żoliborzu. Organizacje prokobiece rozpoczęły natychmiastowe działania w obronie podstawowych praw człowieka. Funkcjonariusze regularnie wydają komunikaty dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Policja próbuje nieskutecznie zagłuszyć manifestujących. Służby wskazały za pośrednictwem Twittera, że część zgromadzonych użyło kamieni. Na nagraniach można zauważyć jedynie odpalone race.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >