Monika Bielawska. KMP/LegnicaŹródło: KMP/Legnica
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Maja 2020

Od 26 lat była poszukiwana w całej Polsce. Kobieta twierdzi, że jest zaginioną dziewczynką

Monika Bielawska zaginęła pod legnicką apteką. Miała wtedy jedynie półtora roku. Służby za głównego podejrzanego w sprawie uznały jej ojca. Przez ćwierć wieku nie ustalono, gdzie może być dziewczynka. Ostatnie zgłoszenie kompletnie zaskoczyło rodzinę porwanej.

Dramat jednej z rodzin zamieszkujących Legnicę rozpoczął się w 1994 roku. Podczas spaceru do okolicznej apteki z wózka skradziono 1,5-roczną dziewczynkę. Organy ścigania jako głównego podejrzanego wyznaczyły jej ojca. Zniknął on razem z porwaną. Próby odnalezienia mężczyzny przez lata nie dochodziły do skutku. - Byliśmy z mężem, wnuczką i Robertem u lekarza. Weszłam do apteki, żeby kupić dziecku leki. Robert został z dzieckiem. Gdy wyszłam z apteki, już ich nie było - tłumaczyła reporterce "Interwencji" Julia Markowska, babcia dziecka.

Drugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na ŚląskuDrugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na ŚląskuCzytaj dalej

Monika po 26 latach ponownie jest szukana przez policję

Jak donosi Polsat News, 27-letnia kobieta zamieszkująca Stany Zjednoczone skontaktowała się z funkcjonariuszami. Podejrzewa, że to właśnie ona może być zaginioną. Przedstawicielka legnickiej policji, Jagoda Ekiert potwierdziła informacje o wznowieniu prac nad jej odnalezieniem. Jeśli okaże się, że mieszkanka Ameryki faktycznie nią jest, zamknie to sprawę ciągnącą się przez 26 lat. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicy

Przypomnijmy, że jej ojciec otrzymał wyrok za uprowadzenie oraz sprzedaż swojego dziecka. W wieku 2008 roku wrócił do Polski za pomocą żelaznego listu. Z informacji Polsat News wynika, że podczas przesłuchań wielokrotnie zmieniał on swoje zeznania. Ostatecznie uznał się za osobę niewinną. Z tezą tą nie zgodził się wymiar sprawiedliwości. Decyzją sądu został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Swoją karę odsiaduje od 2013 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
  2. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
  6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało

Źródło: [Polsat News ; KMP Legnica]