wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Od 26 lat była poszukiwana w całej Polsce. Kobieta twierdzi, że jest zaginioną dziewczynką

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Monika Bielawska zaginęła pod legnicką apteką. Miała wtedy jedynie półtora roku. Służby za głównego podejrzanego w sprawie uznały jej ojca. Przez ćwierć wieku nie ustalono, gdzie może być dziewczynka. Ostatnie zgłoszenie kompletnie zaskoczy

Dramat jednej z rodzin zamieszkujących Legnicę rozpoczął się w 1994 roku. Podczas spaceru do okolicznej apteki z wózka skradziono 1,5-roczną dziewczynkę. Organy ścigania jako głównego podejrzanego wyznaczyły jej ojca. Zniknął on razem z porwaną. Próby odnalezienia mężczyzny przez lata nie dochodziły do skutku. - Byliśmy z mężem, wnuczką i Robertem u lekarza. Weszłam do apteki, żeby kupić dziecku leki. Robert został z dzieckiem. Gdy wyszłam z apteki, już ich nie było - tłumaczyła reporterce "Interwencji" Julia Markowska, babcia dziecka.

Monika po 26 latach ponownie jest szukana przez policję

Jak donosi Polsat News, 27-letnia kobieta zamieszkująca Stany Zjednoczone skontaktowała się z funkcjonariuszami. Podejrzewa, że to właśnie ona może być zaginioną. Przedstawicielka legnickiej policji, Jagoda Ekiert potwierdziła informacje o wznowieniu prac nad jej odnalezieniem. Jeśli okaże się, że mieszkanka Ameryki faktycznie nią jest, zamknie to sprawę ciągnącą się przez 26 lat. 

Przypomnijmy, że jej ojciec otrzymał wyrok za uprowadzenie oraz sprzedaż swojego dziecka. W wieku 2008 roku wrócił do Polski za pomocą żelaznego listu. Z informacji Polsat News wynika, że podczas przesłuchań wielokrotnie zmieniał on swoje zeznania. Ostatecznie uznał się za osobę niewinną. Z tezą tą nie zgodził się wymiar sprawiedliwości. Decyzją sądu został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Swoją karę odsiaduje od 2013 roku.

Źródło: [Polsat News ; KMP Legnica]

Tagi:

Facebook

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >