wtv.pl > Polska > Od 26 lat była poszukiwana w całej Polsce. Kobieta twierdzi, że jest zaginioną dziewczynką
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:37

Od 26 lat była poszukiwana w całej Polsce. Kobieta twierdzi, że jest zaginioną dziewczynką

wtv
WTV.pl

Dramat jednej z rodzin zamieszkujących Legnicę rozpoczął się w 1994 roku. Podczas spaceru do okolicznej apteki z wózka skradziono 1,5-roczną dziewczynkę. Organy ścigania jako głównego podejrzanego wyznaczyły jej ojca. Zniknął on razem z porwaną. Próby odnalezienia mężczyzny przez lata nie dochodziły do skutku. - Byliśmy z mężem, wnuczką i Robertem u lekarza. Weszłam do apteki, żeby kupić dziecku leki. Robert został z dzieckiem. Gdy wyszłam z apteki, już ich nie było - tłumaczyła reporterce "Interwencji" Julia Markowska, babcia dziecka.

Monika po 26 latach ponownie jest szukana przez policję

Jak donosi Polsat News, 27-letnia kobieta zamieszkująca Stany Zjednoczone skontaktowała się z funkcjonariuszami. Podejrzewa, że to właśnie ona może być zaginioną. Przedstawicielka legnickiej policji, Jagoda Ekiert potwierdziła informacje o wznowieniu prac nad jej odnalezieniem. Jeśli okaże się, że mieszkanka Ameryki faktycznie nią jest, zamknie to sprawę ciągnącą się przez 26 lat. 

Przypomnijmy, że jej ojciec otrzymał wyrok za uprowadzenie oraz sprzedaż swojego dziecka. W wieku 2008 roku wrócił do Polski za pomocą żelaznego listu. Z informacji Polsat News wynika, że podczas przesłuchań wielokrotnie zmieniał on swoje zeznania. Ostatecznie uznał się za osobę niewinną. Z tezą tą nie zgodził się wymiar sprawiedliwości. Decyzją sądu został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Swoją karę odsiaduje od 2013 roku.

Źródło: [Polsat News ; KMP Legnica]

Tagi: Facebook