Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Marca 2020

Nie żyją dwie osoby zakażone wirusem, zamknięto oddział. Ministerstwo jednej nie wlicza do statystyk

Ministerstwo zdrowia z samego rana podało bilans ofiar koronawirusa. Niestety, przekazano informacje o kolejnych zgonach. Tylko jeden z nich wywołany był bezpośrednio COVID-19.

Nie żyją kolejne osoby, zakażone SARS-CoV-2. Informację podał dziś resort zdrowia. 

Biedronka przerywa działanie w trakcie dnia. Ważne zmiany, związane z epidemiąBiedronka przerywa działanie w trakcie dnia. Ważne zmiany, związane z epidemiąCzytaj dalej

Ministerstwo zdrowia informuje o kolejnym zgonie, wywołanym wirusem

 - Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące - dowiadujemy się z tweeta resortu.

 - Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Media Rydzyka w przetargu na nekrologi. Niepokojące doniesienia
2. Seria pożarów na Ursynowie. Mieszkańcy boją się podpalacza, musieli uciekać na balkony

Informację o śmierci mężczyzny, przebywającego w kaliskim szpitalu, jako pierwsze dziś rano podało TVN24. Zamknięcie placówki potwierdziła ona sama, za pośrednictwem Facebooka.

 - Decyzją sanepidu szpital chwilowo zamknięty. Szpital wysłał do sanepidu listy pacjentów i personelu z kontaktu bezpośredniego. Czekamy na dalsze decyzje sanepidu - czytamy.

Przy okazji resort zdrowia podsumował ilość zakażonych i zmarłych na skutek wirusa.

 - Mamy 34 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego. 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy.

AKTUALIZACJA:

Ministerstwo sprostowało przed chwilą informacje na temat ogólnej liczby ofiar koronawirusa. 

 - W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia. Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirlsem to 14 - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wieści ws. reprezentantów Polski. 13 zawodników zagrożonych koronawirusem
  2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  3. Tysiące Polaków mogą stracić pracę? Po cichu wydano nowe rozporządzenie, szykują się poważne problemy
  4. Alarm bombowy w polskim szpitalu. Ujawniono korespondencję z prowodyrem
  5. W ostatniej chwili poinformowano o nocnej ofercie, potrwa tylko do rana. Sprzęt RTV i AGD prosto pod drzwi
  6. 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki