wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Michał Wiśniewski błaga o pomoc dla bliskiej osoby. Potrzebna jest krew

28 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Michał Wiśniewski zaapelował o pomoc dla członka najbliższej rodziny. Lider zespołu "Ich Troje" poprosił o oddawanie krwi dla 42-letniego policjanta z Warszawy, młodszego aspiranta Rafała Nierodzika. Mężczyzna jest podłączony do respiratora.

Szczegóły sprawy przytacza "Super Express". Z informacji przekazanych przez tabloid wynika, że funkcjonariusz został przewieziony do szpitala karetką na sygnale. Jego stan określa się jako poważny. Zdaniem "SE" policjant miał wyraźne problemy z oddychaniem i w pewnym momencie zaczął się dusić. Zaznaczono, że u mężczyzny stwierdzono poprzednio zapalenie oskrzeli.

Młodszy aspirant Rafał Nierodzik jest obecnie podłączony do respiratora. 42-latek potrzebuje krwi. Przekazano, że mimo iż pierwszy test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny, drugie badanie miało potwierdzić zakażenie.

Michał Wiśniewski: "Potrzebujemy pomocy!"

Do walki o pomoc dla warszawskiego funkcjonariusza zachęca m.in. lider pamiętanego przez miliony fanów zespołu "Ich Troje". Swój apel wokalista zdecydował się opublikować w mediach społecznościowych. "Drodzy! Potrzebujemy pomocy! POTRZEBNA KREW "A RH+" !!!!!! dla bliskiego członka naszej rodziny, który walczy o życie. Krew należy oddawać w Szpitalu MSWiA ul. Wołoska po wcześniejszym kontakcie pod nr tel. 22 508 13 12 z podaniem informacji »KREW DLA RAFAŁA NIERODZIKA«. Dziękujemy", czytamy we wpisie Michała Wiśniewskiego.

Komentujący wpis użytkownicy Facebooka zwracają uwagę, że krew można oddać ze wskazaniem, nawet mając zupełnie inną grupę krwi. Apel o oddawanie krwi wystosowała ponadto warszawska policja. "Policjant z KRP Warszawa II przebywa w ciężkim stanie w szpitalu MSWIA. Został podłączony do respiratora. Prosimy o oddawanie krwi", przekazano.

Inicjatywę wsparło też stowarzyszenie "SPRZYMIERZENI z GROM". "Pilnie potrzebna krew dla Policjanta z Warszawy! Mł.asp. Rafał NIERODZIK potrzebuje Waszego wsparcia! Obecnie przebywa na intensywnej terapii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie przy ulicy Wołoskiej 137 (02-507 Warszawa)", czytamy w opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych wpisie.

źrodło: se.pl / Facebook

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >