mężczyzna Ministerstwo Sprawiedliwości. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Sierpnia 2020

Niespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więzienna

Mężczyzna zawiesił tęczową flagę przy Ministerstwie Sprawiedliwości. O całej sprawie poinformował Dariusz Matecki, polityk Solidarnej Polski.

Matecki poinformował o incydencie na Twitterze. - Z budynku administracji rządowej Ministerstwa Sprawiedliwości aktywista LGBT ściągnął flagi państwowe i powiesił symbol ruchu LGBT. Zatrzymany przez Służbę Więzienną, zachowuje się agresywnie - napisał polityk. Co ciekawe, działacz opublikował także zdjęcie, na którym widzimy powiewające przed resortem tęczowe flagi. Z samej fotografii nie wynika jednak, aby aktywista był wyjątkowo agresywny, o czym zapewniał autor wpisu.

Mężczyzna przekazany policji

Według informacji podanych później przez Mateckiego, mężczyzna został przez przekazany policji przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Na razie nie wiemy, gdzie został przewieziony oraz jakie konsekwencje mogą mu grozić.

To kolejny w ostatnim czasie incydent związany z zawieszaniem flag ruchu LGBT w miejscach publicznych takich jak budynki publiczne czy pomniki. W ciągu kilku dni tęczową flagę zawieszono m.in. na krakowskim Smoku Wawelskim, a także na warszawskich pomnikach Mikołaja Kopernika oraz Bolesława Prusa.

Największym echem odbiło się z kolei zawieszenie przez aktywistkę Margot tęczowej flagi oraz symboli anarchistycznych na pomniku Jezusa Chrystusa przed bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Kilka dni później aktywistka trafiła na dwa miesiące do aresztu w związku ze sprawą zniszczenia mienia fundacji Pro - Prawo do życia. 

Oświadczenie w sprawie wydali już przedstawiciele służb. W związku ze zdjęciem flagi Polski z obiektów Ministerstwa Sprawiedliwości funkcjonariusze Służby Więziennej zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Dalsze czynności z zatrzymanym realizują policjanci. Prowadzone są one w kierunku art. 137 kk - przekazano za pośrednictwem profilu na Twitterze warszawskiej Policji.

Źródło: Twitter | Dariusz Matecki

Źródło: Fakt.pl / YouTube

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!