wtv.pl
Metro w Londynie. Mężczyzna nieprzytomny po nazwaniu "zwierzętami" trzech ciemnoskórych mężczyzn.

Instagram

Wyzywał ciemnoskóre osoby w metrze, krzyczał, że są "jego zwierzętami". Ujawniono, że jest synem znanego biznesmena

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Metro w Londynie stało się miejscem rasistowskiego ataku na trójkę ciemnoskórych mężczyzn, którzy usiłowali dotrzeć do domu. Agresor wykrzykiwał, że są zwierzętami i niedługo "wrócą do siebie". Rasista, który o

Szczegóły historii, do której przed kilkoma dniami doszło w londyńskim metrze, przytacza brytyjski "Daily Mail". Mężczyzna stracił przytomność po tym, jak został znokautowany przez jednego z trzech ciemnoskórych mężczyzn, których kilka chwil wcześniej nazywał "zwierzętami". Ujawniono, że jest nim Billy Steele, 31-letni syn bogatych właścicieli uznanej firmy budowlanej. Wizerunek podróżującego centralną linią metra Steela'a, który wykrzykiwał do ciemnoskórych pasażerów, że wkrótce "wszyscy z nim wrócą do siebie", został opublikowany w mediach społecznościowych.

Metro w Londynie sceną dla rasistowskiego ataku

Dziennikowi udało się dotrzeć do matki mężczyzny, Toni Steele, która oświadczyła, że jej syn oddał się już w ręce policji i nie ma zamiaru składać doniesienia na pasażera, który znokautował go jednym uderzeniem w londyńskim metrze. – Billy jest na tym filmie. Poszedł na policję i przyznał się. Nie chce, aby mężczyzna, który go uderzył, został ukarany – przekazała, udzielając wywiadu z wartego 800 tys. funtów domu w Coulsdon, w południowym Londynie.

Kobieta wskazała, że agresor zasięgnął już porady specjalisty w związku ze swoim zachowaniem. Billy Steele mieszka w Mottingham, na południowym wschodzie miasta, i z relacji sąsiadów wynika, że mężczyzna nie stroni od alkoholu. Na nagraniu również sprawia wrażenie nietrzeźwego, co tłumaczyłoby jego agresywne zachowanie oraz bełkotliwy sposób prowadzenia – użyjmy eufemizmu – dyskusji.

Na nagraniu z sobotniej nocy ogolony na łyso Steele obraża podróżujące tym samym pociągiem kobiety, po czym krzyczy w stronę grupy ciemnoskórych mężczyzn: "To jest mój dom, a wy wkrótce wrócicie do siebie. Wiecie o tym tak samo dobrze jak ja". Gdy pasażerowi zapytali go o nazwisko, agresor odparł: "Mój Boże, jesteś czarny". W kolejnej części materiału syn znanej rodziny biznesmenów mówi, że ciemnoskórzy ludzie są "mniejsi (mniej warci – przyp. red) od nas".

Sprawa jest badana przez śledczych z organizacji czuwającej nad brytyjskim transportem (The British Transport Police). – Wiemy o dwóch filmach, które pojawiły się w mediach społecznościowych, pokazujących incydent w pociągu metra linii centralnej z dnia 15 sierpnia. Dochodzenia są w toku, a wszystkich świadków lub osoby posiadające informacje prosimy o kontakt – wskazał rzecznik BTP.

Źródło: Daily Mail

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >