Metro w Londynie. Mężczyzna nieprzytomny po nazwaniu "zwierzętami" trzech ciemnoskórych mężczyzn.. InstagramŹródło: Instagram
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Sierpnia 2020

Wyzywał ciemnoskóre osoby w metrze, krzyczał, że są "jego zwierzętami". Ujawniono, że jest synem znanego biznesmena

Metro w Londynie stało się miejscem rasistowskiego ataku na trójkę ciemnoskórych mężczyzn, którzy usiłowali dotrzeć do domu. Agresor wykrzykiwał, że są zwierzętami i niedługo "wrócą do siebie". Rasista, który okazał się synem znanego biznesmena, został znokautowany przez jednego z obrażanych przez siebie mężczyzn.

Szczegóły historii, do której przed kilkoma dniami doszło w londyńskim metrze, przytacza brytyjski "Daily Mail". Mężczyzna stracił przytomność po tym, jak został znokautowany przez jednego z trzech ciemnoskórych mężczyzn, których kilka chwil wcześniej nazywał "zwierzętami". Ujawniono, że jest nim Billy Steele, 31-letni syn bogatych właścicieli uznanej firmy budowlanej. Wizerunek podróżującego centralną linią metra Steela'a, który wykrzykiwał do ciemnoskórych pasażerów, że wkrótce "wszyscy z nim wrócą do siebie", został opublikowany w mediach społecznościowych.

Obrazy WTV"Kuchenne rewolucje" wyglądały inaczej, niż w telewizji. Niezadowoleni właściciele pozwali Magdę GesslerCzytaj dalej

Metro w Londynie sceną dla rasistowskiego ataku

Dziennikowi udało się dotrzeć do matki mężczyzny, Toni Steele, która oświadczyła, że jej syn oddał się już w ręce policji i nie ma zamiaru składać doniesienia na pasażera, który znokautował go jednym uderzeniem w londyńskim metrze. – Billy jest na tym filmie. Poszedł na policję i przyznał się. Nie chce, aby mężczyzna, który go uderzył, został ukarany – przekazała, udzielając wywiadu z wartego 800 tys. funtów domu w Coulsdon, w południowym Londynie.

Nagła, niespodziewana awaria. Możesz mieć ogromne problemy w pracy, przyczyna nie została ujawnionaNagła, niespodziewana awaria. Możesz mieć ogromne problemy w pracy, przyczyna nie została ujawnionaCzytaj dalej

Kobieta wskazała, że agresor zasięgnął już porady specjalisty w związku ze swoim zachowaniem. Billy Steele mieszka w Mottingham, na południowym wschodzie miasta, i z relacji sąsiadów wynika, że mężczyzna nie stroni od alkoholu. Na nagraniu również sprawia wrażenie nietrzeźwego, co tłumaczyłoby jego agresywne zachowanie oraz bełkotliwy sposób prowadzenia – użyjmy eufemizmu – dyskusji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje 2. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

Na nagraniu z sobotniej nocy ogolony na łyso Steele obraża podróżujące tym samym pociągiem kobiety, po czym krzyczy w stronę grupy ciemnoskórych mężczyzn: "To jest mój dom, a wy wkrótce wrócicie do siebie. Wiecie o tym tak samo dobrze jak ja". Gdy pasażerowi zapytali go o nazwisko, agresor odparł: "Mój Boże, jesteś czarny". W kolejnej części materiału syn znanej rodziny biznesmenów mówi, że ciemnoskórzy ludzie są "mniejsi (mniej warci – przyp. red) od nas".

Sprawa jest badana przez śledczych z organizacji czuwającej nad brytyjskim transportem (The British Transport Police). – Wiemy o dwóch filmach, które pojawiły się w mediach społecznościowych, pokazujących incydent w pociągu metra linii centralnej z dnia 15 sierpnia. Dochodzenia są w toku, a wszystkich świadków lub osoby posiadające informacje prosimy o kontakt – wskazał rzecznik BTP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Trudno uwierzyć, ile zarabiają nauczyciele. Związkowcy mają dość, grożą radykalnymi krokami
  4. Małgorzata Trzaskowska bardzo boi się o swoje dzieci. "Wszystkim towarzyszą emocje, dzieci już teraz przeżywają swój powrót do szkoły"
  5. Z ostatniej chwili: Kolejna dymisja w rządzie PiS. Odchodzi ważny minister, szef resortu spraw zagranicznych
  6. Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

Źródło: Daily Mail

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News