Matura. WikiCommons/Marcin Otorowski, own work - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Matura2005_ILOSzczecin.jpg
Źródło: WikiCommons/Marcin Otorowski, own work - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Matura2005_ILOSzczecin.jpg
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 27 Lipca 2020

Kiedy będą wyniki matur i jak można je będzie sprawdzić? Informujemy co należy zrobić

CKE podało datę ogłoszenia wyników matur. Wiemy w jaki sposób sprawdzić punkty z tegorocznego egzaminu dojrzałości.

Serwis polsatnews.pl informuje, że wyniki matur zostaną ogłoszone 11 sierpnia. Wyniki będzie można sprawdzić w internecie na specjalnej stronie. Dane do logowania otrzyma każdy uczeń w swojej szkole.


 

Matura – kiedy wyniki?
 

Egzamin dojrzałości zawsze odbywa się w maju, tak też miało być w tym roku, jednak z uwagi na epidemię koronawirusa został on przełożony. Zarówno sesja główna, jak i ta dodatkowa odbyły się później niż zazwyczaj. Główny etap matur rozpoczął się 8 czerwca i trwał do 29 czerwca. Przesunięcie pisania egzaminu wpłynęło również na opóźnienia w sprawdzaniu egzaminów. Tegoroczne wyniki mają zostać ogłoszone 11 sierpnia, bez względu na sesję, w której matura była pisana.


 

Zasady matury
 

Aby zdać maturę należy uzyskać minimum 30 procent z egzaminów obowiązkowych. Każdy uczeń, który tego progu nie przekroczy ma prawo do egzaminu poprawkowego na początku września. Wyniki drugiej „szansy” mają zostać ogłoszone 30 września. Osoba, która nie zda więcej niż jednego egzaminu, może przystąpić do poprawy matury dopiero za rok.

Aby sprawdzić wyniki należy wejść na stronę odpowiedniej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, odszukać zakładkę „Serwis OKE”, następnie „Dla uczniów”, gdzie musimy wpisać swój login i hasło. Każdy uczeń otrzyma je w swojej szkole. Ponadto do logowania potrzebny będzie numer PESEL.
 
Źródło: [polsatnews.pl]