Matura 2020. Alarmy bombowe w kilku szkołach.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Czerwca 2020

Alarmy bombowe w liceach. Ewakuowano maturzystów

Matura 2020 z pewnością nie będzie należeć do typowych. Na taki stan rzeczy, jak się okazje, wpływ ma jednak nie tylko obecna sytuacja epidemiczna. Już pierwszego dnia egzaminów w kilku polskich szkołach odebrano telefony o możliwych materiałach wybuchowych obecnych w budynku. Cześć alarmów okazała się fałszywa. W Olsztynie ewakuowano jednak maturzystów.

Podejrzany telefon odebrano m.in. w szkole z ukraińskim językiem wykładowym w Górowie Iławeckim. Jak podaje Radio ZET, decyzją dyrektora placówki nie ewakuowano jednak uczniów. "Dyrektor zdecydował, że nie ma takiej potrzeby, bo szkoła i jej pomieszczenia były dobrze zabezpieczone i nikt nie mógł podłożyć tam niczego niebezpiecznego. Po przeszukaniu szkoły policjanci rzeczywiście nie stwierdzili niczego podejrzanego", przekazał w rozmowie z PAP Oficer prasowy policji w Bartoszycach.

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Matura 2020. Ewakuacja maturzystów w Olsztynie

Inaczej przedstawia się jednak reakcja dyrekcji liceum mundurowego w Olsztynie. "Anonimowe zgłoszenie o niebezpiecznej substancji w budynku szkoły otrzymał telefonicznie dyżurny policji. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy, niczego nie znaleziono", zapewnił, cytowany przez Radiozet.pl, Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji. Akcja ewakuacyjna miała dotyczyć kilkudziesięciu maturzystów i zakończył się w okolicach godziny 8.50. Maturę rozpoczęto z kilkunastominutowym opóźnieniem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie płacicie abonamentu RTV? Minister właśnie podjął decyzję w sprawie jego ściągania
2. Kolejny kraj wygrał z pandemią. Nie ma nowych chorych, wracają do normalnego życia

Podobna sytuacja miała miejsce w Płocku. Dyrektor placówki otrzymał maila o podłożonym tam ładunku gazowym. Na miejsce natychmiast wysłano niezbędne służby, w tym m.in. straż pożarną oraz grupę pirotechniczną. Po dokładnym sprawdzeniu budynki okazało się, że alarm również był fałszywy.

Portal zwraca uwagę, że w tym roku możliwe jest rozpoczęcie egzaminów nawet z 45-minutowym opóźnieniem. Kuratorium nie będzie miało zatem powodu, by zakwestionować prawidłowość matur.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł
  2. Matura 2020 język polski 08.06.2020. Arkusze CKE, odpowiedzi
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Ulewy stulecia czekają nas co 5 lat. Winne ocieplenie klimatu

Źródła: radiozet.pl