Policjant. Pixabay/cocoparisienne
Źródło: Pixabay/cocoparisienne
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 31 Lipca 2020

Zabiła swojego synka. Później się okazało, że miała na koncie jeszcze jedno przestępstwo

Nowe fakty w sprawie matki, która zamordowała 10-letniego synka. Okazało się, że popełniła też inne przestępstwo.

Do tragedii, w której kobieta zamordowała własne dziecko doszło w 2019 roku w Lublinie. Monika S. zabiła swojego 10-letniego syna dusząc go poduszką. Teraz na jaw wyszły nowe fakty.

Matka zamordowała własne dziecko

Kobieta przyznała się do zamordowania swojego syna Filipa. Jak podaje portal o2.pl, kobieta od dawna planowała zbrodnię. Powołując się na ustalenia śledczych, portal podaje, że kobieta położyła swojego 10-letniego syna do łóżka i przyciskała go tak długo kołdrą, aż przestał oddychać. Monice S. przedstawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Jak się okazuje, to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuściła się 39-letnia kobieta.

Kolejne przestępstwo „matki”

Do sądu wpłynął kolejny akt oskarżenia skierowany przeciwko Monice S. Złożyło go Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie. 39-latka miała dokonać oszust finansowych. W treści oskarżenia wymienione są również nazwiska jej współpracowników – Magdaleny W., Dominiki S., Adama K., Stanisława Ch. Oraz Bożeny S.

Grupa w latach 2017-2018 miała dopuścić się wyłudzenia kredytów na łączną sumę 400 tys. złotych. Podawali się za przedstawicieli Bractwa Miłosierdzia, następnie mieli nie spłacać pożyczek, a pieniądze mieli zatrzymywać dla siebie. Monice S. pomagały prawdziwe pracownice Bractwa, które miały fałszować dokumenty o zapomogi.
 
Źródło: [o2.pl]