Mateusz Morawiecki poinformował o planach otwarcia granicy z Litwą.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Czerwca 2020

Granica Polski niebawem zostanie otwarta. Mateusz Morawiecki zdradził kulisy rozmów

Mateusz Morawiecki w porannej rozmowie z RMF FM poinformował o planowanym rychłym otwarciu granicy z Litwą. Co więcej, w związku z otwartymi granicami naszego wschodniego sąsiada z Łotwą oraz Estonią w ciągu kilku dni możemy się spodziewać swobodnego dostępu do trzech krajów bałtyckich, zapewnił dziś szef Rady Ministrów.

Pytany w RMF FM o oczekiwane przez ogromną część społeczeństwa otwarcie granic, Mateusz Morawiecki przekazał, że trwają rozmowy z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem. – Zdecydowaliśmy w ciągu paru dni otworzyć nawzajem granice – przekazał szef rządu, cytowany przez Polsat News.

Zakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieZakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki: "Dyskutujemy z pozostałymi krajami Unii"

– Już dzisiaj pracują nasze służby nad wypracowaniem odpowiedniego protokołu, a ponieważ Litwa ma otwarte granice z Łotwą i Estonią, to można powiedzieć, że z naszymi trzema przyjaciółmi bałtyckimi granice będą otwarte w ciągu najbliższych kilku dni – dodał premier.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

– Z pozostałymi krajami UE dyskutujemy na Radzie Europejskiej i być może wprowadzimy taki protokół zielony i pomarańczowy – zapewnił Mateusz Morawiecki. Podział miałby dotyczyć krajów uważanych za najbardziej niebezpieczne oraz tych, w których sytuacja epidemiczna zdaje się opanowana.

Sprawa zdaje się mieć zatem dynamiczny charakter. Polsat News zwraca uwagę, że część naszych sąsiadów również otworzyła granicę między poszczególnymi krajami. Obywatele Austrii, Czech, Słowacji oraz Węgier mogą już swobodnie przemieszczać się między terytoriami wspomnianych państw, poinformował, cytowany przez telewizję, Peter Szijjarto, szef węgierskiej dyplomacji. Czesi planują z kolei także otwarcie granicy z Niemcami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw. Nadciągają burze z gradem
  2. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  3. TVP pochwaliło się sukcesem, a po cichu dokonało zwolnienia. Po 30 latach pożegnano zasłużonego pracownika, zadziwiające kulisy sprawy
  4. Tylko jedno polskie miasto wprowadza specjalne obostrzenia. Zadziwiające informacje, co tam się wydarzyło?
  5. Antoni Macierewicz niespodziewanie zapowiada raport z działalności komisji smoleńskiej. Będzie się działo
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Źródło: polsatnews.pl