wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Ideał katolickiej żony". Ostre słowa na temat Marty Kaczyńskiej, czy córka zmarłej pary prezydenckiej zareaguje?

2 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Prawniczka, Marta Kaczyńska ponownie usłyszała przykre słowa na swój temat. Magdalena Środa umieściła wpis, w którym skomentowała działania córki nieżyjącego prezydenta. Feministka skrytykowała też prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz

Przypomnijmy, że Magdalena Środa jest filozofką, działaczką społeczną, profesorką oraz feministką. Od wielu lat prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Wielokrotnie apelowała też o przyznanie mniejszościom seksualnym prawa do zawierania związków oraz małżeństw. Tym razem społeczniczka postanowiła powiedzieć, co myśli o Marcie Kaczyńskiej. Jej ostry wpis wciąż bije rekordy popularności. "Z Kingą Dudą się wyjaśniło, chodzi o to żeby mogła latać z tatusiem po świecie i ocieplać jego wizerunek czego nie robi sztywna i niema Agata" - rozpoczyna wywód filozofka.

Prawniczka Marta Kaczyńska "ideałem katolickiej żony"?

Profesorka skomentowała postawę córki prezydenta, która współpracuje ze swoim tatą jako doradczyni do spraw społecznych. Uznała też, że pierwsza dama jest "sztywna" i "niema". "Prezydent wymienił towarzyszkę podróży i światowych spotkań na lepszy model. Kinga zrobi na tym międzynarodową karierę, Andrzej będzie miał fan, no i wszystko zostaje w kręgu rodzinnym" - deklaruje na swoim Facebooku. Środa pozwoliła sobie na ironiczny komentarz w kierunku Marty Kaczyńskiej. Córkę nieżyjącego prezydenta nazwała "ideałem katolickiej żony". Połączyła ją z prezesem Telewizji Polskiej oraz liderem obozu rządzącego.

Przykładem "świętej rodziny", według autorki posta, jest właśnie Marta Kaczyńska. Złośliwe porównanie odnosiło się do burzliwego życia prywatnego adwokatki. "Jakby się kto pytał czym jest »święta rodzina« o którą tak zabiega Kościół to właśnie to: Kinga »doradcą« tatusia, Jacek Kurski - wzorem katolickiego męża, Marta Kaczyńska - ideałem katolickiej żony, Prezes (wzór dla kleru) - ideałem pełnej rodziny" - ocenia feministka w społecznościowym medium. Pod krótkim komunikatem nagromadziło się ponad 5 tysięcy reakcji oraz 1,7 tysiąca udostępnień.

Deklaracje profesorki wywołały skrajne emocje. Część internautów wskazuje, że Marta Kaczyńska powinna żyć zgodnie z założeniami wyznawanej religii. Inni zaś nie poparli słów Środy. Ich zdaniem sytuacja rodzinna prawniczki nie powinna być obiektem zainteresowania opinii publicznej. Z o wiele bardziej stanowczą reakcją spotkały się tezy o Kindze Dudzie "Nie tylko pani profesor, jak wynika z ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie, to taki społeczny doradca, jak mówi jej tatuś wolontariusz, ma zapewnione mieć wyżywienie, nocleg, koszty podróży... oni oczywiście o tym nie mówią, a ludzie na ogół nie wiedzą" - komentuje jeden z sympatyków Magdy Środy.

Marta Kaczyńska regularnie musi mierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami ze strony internautów. Prasa, zwłaszcza ta plotkarska, doszukuje się wszelkiego rodzaju wiadomości na temat życia prywatnego prawniczki oraz jej córki. Adwokatka wciąż jednak prowadzi działalność społeczną. Marta Kaczyńska skupia się przede wszystkim na sytuacji zwierząt. Zaledwie tydzień temu opublikowała obszerny felieton, w którym poparła "Piątkę Kaczyńskiego". Siostrzenica prezesa PiS-u już w 2016 roku domagała się utworzenia rady do spraw zwierząt przy Ministerstwie Rolnictwa.  

Źródło: [Facebook/Magdalena Środa]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >