Marta Kaczyńska. (zdj. Il. ) ; Flickr/Piotr Drabik
Źródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Października 2020

"Ideał katolickiej żony". Ostre słowa na temat Marty Kaczyńskiej, czy córka zmarłej pary prezydenckiej zareaguje?

Prawniczka, Marta Kaczyńska ponownie usłyszała przykre słowa na swój temat. Magdalena Środa umieściła wpis, w którym skomentowała działania córki nieżyjącego prezydenta. Feministka skrytykowała też prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz dyrektora Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że Magdalena Środa jest filozofką, działaczką społeczną, profesorką oraz feministką. Od wielu lat prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Wielokrotnie apelowała też o przyznanie mniejszościom seksualnym prawa do zawierania związków oraz małżeństw. Tym razem społeczniczka postanowiła powiedzieć, co myśli o Marcie Kaczyńskiej. Jej ostry wpis wciąż bije rekordy popularności. "Z Kingą Dudą się wyjaśniło, chodzi o to żeby mogła latać z tatusiem po świecie i ocieplać jego wizerunek czego nie robi sztywna i niema Agata" - rozpoczyna wywód filozofka.

Nagłe informacje z samego rana. Wydano ostrzeżenia, możliwe zniszczeniaNagłe informacje z samego rana. Wydano ostrzeżenia, możliwe zniszczeniaCzytaj dalej

Prawniczka Marta Kaczyńska "ideałem katolickiej żony"?

Profesorka skomentowała postawę córki prezydenta, która współpracuje ze swoim tatą jako doradczyni do spraw społecznych. Uznała też, że pierwsza dama jest "sztywna" i "niema". "Prezydent wymienił towarzyszkę podróży i światowych spotkań na lepszy model. Kinga zrobi na tym międzynarodową karierę, Andrzej będzie miał fan, no i wszystko zostaje w kręgu rodzinnym" - deklaruje na swoim Facebooku. Środa pozwoliła sobie na ironiczny komentarz w kierunku Marty Kaczyńskiej. Córkę nieżyjącego prezydenta nazwała "ideałem katolickiej żony". Połączyła ją z prezesem Telewizji Polskiej oraz liderem obozu rządzącego.

Przykładem "świętej rodziny", według autorki posta, jest właśnie Marta Kaczyńska. Złośliwe porównanie odnosiło się do burzliwego życia prywatnego adwokatki. "Jakby się kto pytał czym jest »święta rodzina« o którą tak zabiega Kościół to właśnie to: Kinga »doradcą« tatusia, Jacek Kurski - wzorem katolickiego męża, Marta Kaczyńska - ideałem katolickiej żony, Prezes (wzór dla kleru) - ideałem pełnej rodziny" - ocenia feministka w społecznościowym medium. Pod krótkim komunikatem nagromadziło się ponad 5 tysięcy reakcji oraz 1,7 tysiąca udostępnień.

W Studio Polska padły słowa poniżej pasa. Obrażano ludzi, siano zamęt i dezinformacjęW Studio Polska padły słowa poniżej pasa. Obrażano ludzi, siano zamęt i dezinformacjęCzytaj dalej

Deklaracje profesorki wywołały skrajne emocje. Część internautów wskazuje, że Marta Kaczyńska powinna żyć zgodnie z założeniami wyznawanej religii. Inni zaś nie poparli słów Środy. Ich zdaniem sytuacja rodzinna prawniczki nie powinna być obiektem zainteresowania opinii publicznej. Z o wiele bardziej stanowczą reakcją spotkały się tezy o Kindze Dudzie "Nie tylko pani profesor, jak wynika z ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie, to taki społeczny doradca, jak mówi jej tatuś wolontariusz, ma zapewnione mieć wyżywienie, nocleg, koszty podróży... oni oczywiście o tym nie mówią, a ludzie na ogół nie wiedzą" - komentuje jeden z sympatyków Magdy Środy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Próbowano zabić osobę z kolektywu Stop Bzdurom Margot. Właśnie ujawniono szczegóły
2. Zrobisz je w 15 minut, najpyszniejsze ciasto bez pieczenia. Zawsze się udaje
3. Przed śmiercią matka siedmiorga dzieci nagrała, co zrobiono jej w szpitalu. "Lepiej gdyby umarła"

Marta Kaczyńska regularnie musi mierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami ze strony internautów. Prasa, zwłaszcza ta plotkarska, doszukuje się wszelkiego rodzaju wiadomości na temat życia prywatnego prawniczki oraz jej córki. Adwokatka wciąż jednak prowadzi działalność społeczną. Marta Kaczyńska skupia się przede wszystkim na sytuacji zwierząt. Zaledwie tydzień temu opublikowała obszerny felieton, w którym poparła "Piątkę Kaczyńskiego". Siostrzenica prezesa PiS-u już w 2016 roku domagała się utworzenia rady do spraw zwierząt przy Ministerstwie Rolnictwa.

Marta Kaczyńska

Telewizja Trwam i Radio Maryja nagle zniknęły, spora część osób nie ma do nich dostępu. Co się stało?Telewizja Trwam i Radio Maryja nagle zniknęły, spora część osób nie ma do nich dostępu. Co się stało?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewielu wie, a podatek już z wyższą stawką. Od czwartku płacisz więcej za akcyzę
  2. To już pewne, policja właśnie potwierdziła informacje. Stało się najgorsze
  3. "Andrzej Duda ma krew na rękach". Prezydent mógł tylko słuchać, gorzkie powitanie na UW
  4. Bliska przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego usłyszała zaskakującą propozycję. Wielu będzie zdumionych
  5. Donald Trump i Melania mają koronawirusa
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo

Źródło: [Facebook/Magdalena Środa]