marian banaś. canvaŹródło: canva
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 19 Lutego 2020

Banaś właśnie zemścił się za poranne przeszukanie. Na celowniku znalazł się Zbigniew Ziobro

Marian Banaś nie mógł uwierzyć, gdy do jego mieszkań w Krakowie i Warszawie weszli dzisiaj funkcjonariusze CBA. Akcja ma ścisły związek ze śledztwem dotyczącym oświadczeń majątkowych szefa NIK.

Kontrolę rozpoczęła Najwyższa Izba Kontroli w Prokuraturze Krajowej, a wszystko zostało potwierdzone przez szefa Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK, Marka Bieńkowskiego.

Rodzice dostaną dodatkowe 300 zł? Niemal pewneRodzice dostaną dodatkowe 300 zł? Niemal pewneCzytaj dalej

Marian Banaś się mści? NIK rozpoczyna kontrolę w Prokuraturze Krajowej

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Ciężarówka wywróciła się na rondzie. W naczepie było 180 prosiaków

CBA weszło do mieszkań należących do niego i jego córki. Agenci Biura weszli także do siedziby NIK. Syn szefa Najwyższej Izby Kontroli, Jakub Banaś został zatrzymany. 

Z niejawnego raportu wynika, że,,nieprawdziwe oświadczenia majątkowe, zatajał faktyczny stan majątku oraz miał nieudokumentowane źródła dochodu”

Jak podaje Onet, Marek Bieńkowski to twórca raportu Najwyższej Izby Kontroli dot. "Praca dla więźniów". Wcześniej u Izby wyzkazano wiele nieprawidłowości, a całym programem kierował Patryk Jaki.

Wyniki kontroli skłoniły NIK do podjęcia decyzji o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury. NIK rozpoczął także kontrolę o zasięgu ogólnopolskim. Objęte zostaną: Ministerstwo Sprawiedliwości, Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz siedem innych jednostek.

- Mogę potwierdzić, że na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze CBA przeprowadzają czynności procesowych polegających na przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Ze względu na to, że czynności te trwają, nie mogę udzielić informacji na ich temat - mówił w TVN24 rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, Paweł Sawoń.

- Banaś nie potrafił się przekonująco wytłumaczyć z tych pieniędzy, a zeznania podatkowe i rachunki bankowe nie dały odpowiedzi – mówi źródło cytowane przez „DGP”

ZOBACZ TAKŻE:

1. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrok

2. Kultowy produkt w słynnej sieciówce już dziś. Kasjerów czekają długie kolejki

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył