wtv.pl > Polityka > Banaś właśnie zemścił się za poranne przeszukanie. Na celowniku znalazł się Zbigniew Ziobro
Weronika Szatkowska
Weronika Szatkowska 19.03.2022 08:40

Banaś właśnie zemścił się za poranne przeszukanie. Na celowniku znalazł się Zbigniew Ziobro

wtv
WTV.pl

Kontrolę rozpoczęła Najwyższa Izba Kontroli w Prokuraturze Krajowej, a wszystko zostało potwierdzone przez szefa Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK, Marka Bieńkowskiego.

Marian Banaś się mści? NIK rozpoczyna kontrolę w Prokuraturze Krajowej

2. Ciężarówka wywróciła się na rondzie. W naczepie było 180 prosiaków

CBA weszło do mieszkań należących do niego i jego córki. Agenci Biura weszli także do siedziby NIK. Syn szefa Najwyższej Izby Kontroli, Jakub Banaś został zatrzymany. 

Z niejawnego raportu wynika, że,,nieprawdziwe oświadczenia majątkowe, zatajał faktyczny stan majątku oraz miał nieudokumentowane źródła dochodu”

Jak podaje Onet, Marek Bieńkowski to twórca raportu Najwyższej Izby Kontroli dot. "Praca dla więźniów". Wcześniej u Izby wyzkazano wiele nieprawidłowości, a całym programem kierował Patryk Jaki.

Wyniki kontroli skłoniły NIK do podjęcia decyzji o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury. NIK rozpoczął także kontrolę o zasięgu ogólnopolskim. Objęte zostaną: Ministerstwo Sprawiedliwości, Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz siedem innych jednostek.

- Mogę potwierdzić, że na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze CBA przeprowadzają czynności procesowych polegających na przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Ze względu na to, że czynności te trwają, nie mogę udzielić informacji na ich temat - mówił w TVN24 rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, Paweł Sawoń.

- Banaś nie potrafił się przekonująco wytłumaczyć z tych pieniędzy, a zeznania podatkowe i rachunki bankowe nie dały odpowiedzi – mówi źródło cytowane przez „DGP”