wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Duda wypuścił film, w którym pominięto najważniejsze fakty o Marii Kaczyńskiej. Jej rolę sprowadzono do bycia dobrą żoną

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

W filmie prezydenta Maria Kaczyńska została przedstawiona jako pierwsza dama, dbająca o wizerunek męża. Pominięto jej działalność w sferze publicznej, dzięki której udało się m.in. zatrzymać próbę wdrożenia całkowitego zakazu aborcji.

Dziś zapowiedziano premierę dokumentu o mężu Marii Kaczyńskiej. Okazją do przeprowadzenia emisji była 15. rocznica zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. O godzinie 19 na oficjalnej stronie głowy państwa można było zapoznać się ze wspomnieniami jego byłego współpracowników. 

Czy Maria Kaczyńska nie ma innych zasług? W filmie prezydenta o nich nie wspomniano

Dokument zaprezentował działania, jakie podejmował ówczesny prezydent. O Marii Kaczyńskiej, poza wzmiankami o jej wrażliwości i miłości do rodziny, nie powiedziano wiele. Wskazano, że przede wszystkim zajmowała się dbaniem o wizerunek męża

- Prezydent skupiał się na treści, nie na PR. Pani Maria zajmowała się głównie jego wizerunkiem - deklarował jeden z prelegantów. 

Przypomnijmy więc, że w 2007 roku debatę publiczną, za sprawą ówczesnego marszałka Marka Jurka, zdominowała kwestia prawa do przerywania ciąży. Maria Kaczyńska wówczas, wbrew Prawu i Sprawiedliwości, opowiedziała się przeciwko zaostrzeniu przepisów. Skierowała ważny apel, pod którym podpisały się także przedstawicielki świata show-biznesu, dziennikarki i artystki.

"Zwracamy się z apelem do posłanek i posłów, aby nie zmieniali Konstytucji w artykule dotyczącym godności człowieka. Konstytucja naszym zdaniem dostatecznie chroni życie i godność człowieka" - czytamy w dawnym dokumencie.

Pod stanowiskiem podpisały się między innymi Maria Czubaszek, Małgorzata Domagalik, Magdalena Środa, Dominika Wielowieyska, a nawet prawicowa polityczka Joanna Lichocka.

Ówczesna pierwsza dama twardo stała przy swojej opinii. - Nie zmieniam zdania. Uważam, że zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsza, bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić - komentowała.

W połowie listopada na Twitterze ukazał się wpis jednego z wydawców "Wirtualnej Polski". Dziennikarz przytoczył niejako w tym kontekście fragment książki wicemarszałka Senatu, Michała Kamińskiego. Polityk, w 2007 roku członek PiS-u, ujawnił fragment rozmowy dotyczącej projektu zmiany Konstytucji za czasów Lecha Kaczyńskiego.

"Jest noc i dzwoni telefon. Odbieram, a tam Bielan mówi: Nie, to się nie uda! Wszystko stracone. Pytam, co się stało: Leszek przeczytał projekt Konstytucji Ujazdowskiego, tam jest ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci i on mówi, że to nie są jego poglądy i on się pod tym nie podpisze" - czytamy we wspomnieniu o Lechu Kaczyńskim.

Źródło: [Facebook/Kancelaria Prezydenta]

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >