wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogo

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Mandat w wysokości 5000 złotych zapłaci każdy, kto nie dostosuje się do nałożonego prawa. Przedstawiciele Rady Ministrów już wdrażają najnowsze rozwiązania, które zakończą zmorę miłośników terenów zielonych. Warto się zainteres

Przestrzeń publiczna w naszym kraju stanowi niezwykle ważny element krajobrazu. Niestety nie każdy potrafi uszanować to dobro wspólne. Zarówno na lokalnych podwórkach, w lasach, jak i w parkach znajdują się coraz większe pokłady odpadów komunalnych. Zjawisko to nasiliło się szczególnie podczas kryzysu epidemicznego. W mediach społecznościowych nieustannie publikowane są zdjęcia zużytych maseczek i jednorazowych rękawiczek, które walają się po chodnikach. 

Mandat może uprzykrzyć życie części Polaków. Niemałe pieniądze zapłaci ten, kto nie szanuje terenów zielonych

W ostatnim czasie Mateusz Morawiecki powołał kolejny resort. Ministerstwo Klimatu ma stanowić odpowiedź na niepokojące zmiany, jakie mają miejsce na całym świecie. Zwolennicy opozycji deklarują, że inicjatywa ta jest jedynie powierzchowna. Przedstawiciel rządu podjął jednak ważną decyzję. Od kilku dni trwa walka rządu z osobami, które nie szanują wspólnej przestrzeni. Padły już pierwsze konkrety. Dotyczą nie tylko wielkich aglomeracji, ale też małych miejscowości.

Jak podaje redakcja "Faktu", zmiany w prawodawstwie pojawią się już od jesieni. Ministerstwo Klimatu zamierza wdrożyć więcej fotopułapek, które rejestrują wydarzenia w polskich lasach oraz w niektórych parkach. Pozostawianie śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym nie będzie już groziło grzywną w wysokości 500 złotych. Służby będą nakładały grzywny aż 10 razy większe. 5000 złotych zniknie z kont bankowych osób zaśmiecających wspólną przestrzeń.

Mandat jest jedną ze skuteczniejszych metod zwalczania niepożądanych zachowań. Już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli przekonać się, czy nowe przepisy faktycznie wyeliminują problem. - W pierwszej kolejności zwiększenie skuteczności wykrywania. Chcemy 5-krotnego zwiększenia ilości fotopułapek - zadeklarował Michał Woś, minister do spraw klimatu. Podczas konferencji prasowej wskazał, że koszt zwiększenia liczby fotopułapek wyniesie około miliona złotych. 

Źródło: [Fakt]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >