wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dramatyczne detale. Sąd w końcu ujawnił, dlaczego wnioskowano o odebranie 11 z 15 dzieci pani Magdaleny

4 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Mama z Wierzbicy w województwie łódzkim posiada 15 dzieci. Rodzina żyje w niezwykle trudnych warunkach, wobec czego sąd zdecydował o odebraniu 11 z nich. Pani Magdalenie z pomocą przyszedł wiceminister sprawiedliwości. Jego zdaniem bieda nie

Sprawę kilka dni temu nagłośnił Polsat News. Bezradna matka, której odebrano 11 dzieci, zwróciła się o pomoc do mediów. Rodzina żyje w trudnych warunkach. Mąż kobiety pije, a 15 dzieci musi pomieścić się w trzech izbach.

– Jako matka ogarnęłam dom, dzieci do szkół, lekarza, wszystko. Ja nie miałam poparcia w mężu, bo wiadomo: jak pił, to nie miał czasu ani do dzieci, ani domu – mówiła Polsatowi pani Magdalena.

W sprawie zainterweniował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak twierdzi, bieda nie może być jedynym powodem tak drastycznych decyzji.

Mama: ogarnęłam dom, dzieci do szkół, wszystko

Wiceminister przyjechał do Wierzbicy. Jak przypomina RMF FM, na specjalnej konferencji prasowej stwierdził, że sąd popełnił błędy w tej sprawie. 

– Nie wszystkie okoliczności tej sprawy zostały wzięte pod uwagę – powiedział Wójcik. I dodał: – Pan mecenas złożył wniosek o wstrzymanie wykonania tego prawomocnego orzeczenia.

W jego ocenie w sytuacji kobiety nie ma przesłanek, wskazujących na to, że odebranie dzieci jest konieczne.

– Tam nie ma żadnej patologii. Pani w trudnych warunkach wychowuje dzieci od wielu lat – mówił wiceminister. Wyraził wątpliwość, że odpowiednim wyjściem z sytuacji jest umieszczenie 11 dzieci w domu dziecka.

Do sprawy odniósł się Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim. Rzeczniczka sądu Agnieszka Leżańska wydała oświadczenie, w którym zaznacza, że głównym powodem umieszczenia dzieci w rodzinie zastępczej było nadużywanie alkoholu przez ich ojca. Leżańska ocenia, że będący pod wpływem alkoholu mężczyzna stawał się agresywny wobec żony oraz dzieci. Sąd zaznaczył, że matka wykazywała ogromne starania, by zapewnić godne warunki swoim dzieci, jednak uniemożliwiało jej to zachowanie jej męża.

 - Co znamienne, ojciec nie widzi potrzeby podjęcia leczenia, pomimo że od już 2015 roku rodzice mieli ograniczoną władzę rodzicielską i ustanowiony nadzór kuratora sądowego, który niestety nieskutecznie, próbował skłonić ojca do zaprzestania picia alkoholu i podjęcia leczenia - napisała w oświadczeniu.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >