Małżeństwo 80-latków straciło 200 tys. zł. pxfuel.comŹródło: pxfuel.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Lutego 2020

80-letnie małżeństwo zostało oszukane na 200 tys. złotych. Ostrzegamy wszystkich

Małżeństwo 80-latków z Białegostoku straciło oszczędności całego życia. Myśląc, że ratują synową, przekazali złodziejom 200 tys. zł. Oszuści użyli metody "na policjanta". Sprawców poszukuje białostocka policja.

Według przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ci sami oszuści próbowali uprzednio wyłudzić pieniądze od innej kobiety. Zdaniem Oficer Prasowej białostockiej KMP niedoszła ofiara była jednak czujna. Rozłączyła się, a o podejrzanej rozmowie telefonicznej poinformowała funkcjonariuszy.

Niestety, ci sami ludzie niespełna kilka godzin później okradli parę 80-latków, podaje "Fakt". Małżeństwo zostało wykorzystane za pomocą metody "na policjanta". W ten sposób stracili oszczędności całego życia.

Był dziecięcą gwiazdą PRL-u, zmarł jako bezdomny. Widok jego grobu chwyta za serceBył dziecięcą gwiazdą PRL-u, zmarł jako bezdomny. Widok jego grobu chwyta za serceCzytaj dalej

Małżeństwo straciło ponad 200 tys. zł

Z informacji zdobytych przez "Fakt" wynika, że małżeństwo otrzymało telefon od kobiety podającej się za funkcjonariuszkę policji. 80-latkowie zostali poinformowani, że ich synowa była uczestnikiem wypadku. Usłyszeli, że by polubownie załatwić tę sprawę, potrzebne będą pieniądze. Bagatela, 200 tys. zł.

– Kobieta umówiła się z małżeństwem, że podjedzie do nich do domu po pieniądze. Małżonkowie przekazali jej oszczędności życia – poinformowała reporterów "Faktu" mł. asp. Katarzyna Zarzecka, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Zawiadomienie na policję złożyła córka wspomnianego małżeństwa po tym, jak usłyszała od rodziców o przekazanych pieniądzach. Niestety, na ten moment nie udało się ustalić tożsamości oszustów. Nie wiadomo, czy 80-latkom uda się odzyskać swoje pieniądze. – Wciąż pracujemy nad ujęciem sprawców – przekazała mł. asp. Katarzyna Zarzecka.

Przedstawiciele policji apelują o ostrożność. Fukcjonariusze zaznaczają, że niezwykle ważne jest, by informować o sposobie "na wnuczka" oraz "na policjanta" i tym samym poszerzać społeczną świadomość dotyczącą metod stosowanych przez oszustów. Nie jest tajemnicą, że ich ofiarami są zwykle osoby starsze. Schemat działań złodziejów jest zwykle bardzo podobny. Zmianie ulegają jedynie części składowe wymyślonej przez naciągaczy historii.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 lat

2. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal jakich mało. Polski Kościół ustalił horrendalne ceny za pogrzeb, niektórzy nie zarobią tyle w ciągu całego roku