wtv.pl
Małżeństwo 80-latków straciło 200 tys. zł

pxfuel.com

80-letnie małżeństwo zostało oszukane na 200 tys. złotych. Ostrzegamy wszystkich

12 Lutego 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Małżeństwo 80-latków z Białegostoku straciło oszczędności całego życia. Myśląc, że ratują synową, przekazali złodziejom 200 tys. zł. Oszuści użyli metody "na policjanta". Sprawców poszukuje białostocka policja.

Według przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ci sami oszuści próbowali uprzednio wyłudzić pieniądze od innej kobiety. Zdaniem Oficer Prasowej białostockiej KMP niedoszła ofiara była jednak czujna. Rozłączyła się, a o podejrzanej rozmowie telefonicznej poinformowała funkcjonariuszy.

Niestety, ci sami ludzie niespełna kilka godzin później okradli parę 80-latków, podaje "Fakt". Małżeństwo zostało wykorzystane za pomocą metody "na policjanta". W ten sposób stracili oszczędności całego życia.

Małżeństwo straciło ponad 200 tys. zł

Z informacji zdobytych przez "Fakt" wynika, że małżeństwo otrzymało telefon od kobiety podającej się za funkcjonariuszkę policji. 80-latkowie zostali poinformowani, że ich synowa była uczestnikiem wypadku. Usłyszeli, że by polubownie załatwić tę sprawę, potrzebne będą pieniądze. Bagatela, 200 tys. zł.

– Kobieta umówiła się z małżeństwem, że podjedzie do nich do domu po pieniądze. Małżonkowie przekazali jej oszczędności życia – poinformowała reporterów "Faktu" mł. asp. Katarzyna Zarzecka, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Zawiadomienie na policję złożyła córka wspomnianego małżeństwa po tym, jak usłyszała od rodziców o przekazanych pieniądzach. Niestety, na ten moment nie udało się ustalić tożsamości oszustów. Nie wiadomo, czy 80-latkom uda się odzyskać swoje pieniądze. – Wciąż pracujemy nad ujęciem sprawców – przekazała mł. asp. Katarzyna Zarzecka.

Przedstawiciele policji apelują o ostrożność. Fukcjonariusze zaznaczają, że niezwykle ważne jest, by informować o sposobie "na wnuczka" oraz "na policjanta" i tym samym poszerzać społeczną świadomość dotyczącą metod stosowanych przez oszustów. Nie jest tajemnicą, że ich ofiarami są zwykle osoby starsze. Schemat działań złodziejów jest zwykle bardzo podobny. Zmianie ulegają jedynie części składowe wymyślonej przez naciągaczy historii.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >