wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Małgorzata Prokop-Paczkowska starła się w TVP Info z Michałem Adamczykiem

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Na antenie TVP Info doszło do przepychanki słownej między posłanką Lewicy Małgorzatą Prokop-Paczkowską a prowadzącym program "Strefa Starcia" Michałem Adamczykiem. – To jest niewiarygodne, co pani robi – mówił wyraźnie poddene

Telewizja Polska nie ustaje w staraniach przekonania widzów, że posłowie opozycji prowadzą rzekomo "kampanię nienawiści" przeciwko obozowi Prawa i Sprawiedliwości, korzystając m.in. z usług serwisu "Sok z buraka".

O materiale "Wiadomości" TVP, według którego współpracujący z założycielem portalu Roman Giertych "kreował polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa", pisaliśmy TUTAJ.

W efekcie prawnik zapowiedział złożenie pozwu przeciw publicznemu nadawcy oraz redemptorystom za "ubogacanie bzdur TVP w Radio Maryja".

Kłótnia w TVP Info: Od razu nie wolno mi mówić!

Temat rzekomej "kampanii nienawiści" poruszono również w trakcie emitowanej na antenie TVP Info "Strefy Starcia". Jednym z gości prowadzonego przez Michała Adamczyka programu była opozycyjna posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Pytana o "Sok z Buraka", posłanka Lewicy odparła: – Panie redaktorze, jeśli mówimy o aferze hejterskiej, to przede wszystkim należałoby wspomnieć tę aferę w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Prokop-Paczkowska nawiązała w ten sposób do osoby szczecińskiego radnego Dariusza Mateckiego, bliskiego współpracownika Zbigniewa Ziobry, który pełnił rolę internetowego prowokatora, będąc administratorem około 40 profili, na których pojawiały się obraźliwe wpisy.

Czy pani potrafi odpowiedzieć na pytanie? – irytował się tymczasem Michał Adamczyk. I dalej: – To jest niewiarygodne, co pani robi.

Prowadzący program uznał, że Prokop-Paczkowsa kluczy i unika odpowiedzi, wobec czego zdecydował się odebrać jej prawo głosu i zadać pytanie pozostałym gościom.

A dlaczego nie mówimy o hejcie, który dzieje się tutaj, w Telewizji Polskiej. Od razu nie wolno mi mówić! – odpowiedziała opozycyjna posłanka. Utarczkę słowną na antenie TVP Info odnaleźć można poniżej.

Do sytuacji w Telewizji Polskiej Małgorzata Prokop-Paczkowska nawiązała kolejno w mediach społecznościowych. W tvpis nie lubią niegrzecznych kobiet!, czytamy w opublikowanym na Twitterze wpisie posłanki Lewicy.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: TVP Info / Twitter

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >