Małgorzata Kidawa-Błońska. twitter.com/M_K_BlonskaŹródło: twitter.com/M_K_Blonska
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 11 Kwietnia 2020

Kampania prezydencka jednak odwieszona? Małgorzata Kidawa-Błońska opublikowała niejednoznaczny film

Małgorzata Kidawa-Błońska nie odpuszcza. Kandydatka Platformy Obywatelskiej postanowiła zaatakować rząd Prawa i Sprawiedliwości w kampanijnym spocie poświęconym walce Polski z epidemią.

Kampania prezydencka się zaostrza. Niespodziewanie do walki wróciła kandydatka Platformy Obywatelskiej, która do niedawna deklarowała, że zawiesza swoją działalność kampanijną. W filmiku emitowanym od rana w ogólnopolskich telewizjach atakuje rząd Prawa i Sprawiedliwości za brak środków ochronnych dla pracowników służby zdrowia.

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej to jeszcze nic. Kaczyński zjawił się w innym, niedostępnym dla obywateli miejscuObchody rocznicy katastrofy smoleńskiej to jeszcze nic. Kaczyński zjawił się w innym, niedostępnym dla obywateli miejscuCzytaj dalej

Małgorzata Kidawa-Błońska: ktoś nie pomyślał

W spocie słyszymy gratulacje dla wszystkich walczących z wirusem.

- Patrzę z dumą, jak Polacy dokonują niezwykłych rzeczy. Lekarze, pielęgniarki, pracownicy służby zdrowia, policjanci, strażacy, kasjerki, kurierzy i wielu, wielu innych, stoją na pierwszej linii frontu, narażają własne życie - mówi kandydatka - bez testów, bez pomocy, bo ktoś nie pomyślał - atakuje.

W dalszej części spotu Kidawa-Błońska nazywa wszystkich wcześniej wymienionych bohaterami oraz apeluje o pamięć o nich w czasie świąt Wielkanocy. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przełom w walce z epidemią. Wszystko dzięki pracy polskich naukowców
2. Znany warszawski raper trafił do aresztu. Ciążą na nim poważne zarzuty

Spot ukazał się w mediach dziś rano. Jest to pierwsza kampanijna aktywność od czasu zawieszenia kampanii przez kandydatkę Platformy Obywatelskiej tj. od 29 marca. – Zawieszam całkowicie swoją kampanię. Będę zajmowała się tylko tym, co dotąd, czyli będę realizowała zadania, które stoją przed posłem Rzeczypospolitej - deklarowała wtedy – Jeszcze dwa miesiące temu czy miesiąc temu nie wiedzieliśmy, że Polska, nasz kraj, my wszyscy, znajdziemy się w tak trudnej sytuacji. Dzisiaj Polacy myślą tylko o jednym, myślą o swoim zdrowiu, życiu, myślą o tym, jak zabezpieczą swoją sytuację materialną – mówiła. 

Epidemia koronawirusa SARS-Cov-2 praktycznie uniemożliwiła prowadzenie normalnej kampanii wyborczej wszystkim kandydatom na prezydenta. Niektórzy wskazują jednak, że w uprzywilejowanej sytuacji jest jedynie prezydent Andrzej Duda, który z racji pełnionego urzędu dalej pojawia się w mediach. 

Spot Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zobaczycie [tutaj]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  2. W nadchodzące lato w sklepach nie znajdziemy ani truskawek, ani malin? Problem jest głębszy
  3. Kamil Durczok znowu prowokuje. Złamał zakaz i się pochwalił
  4. Ksiądz wpadł na genialny pomysł, jak obejść rządowe nakazy. Ma już kabriolet
  5. Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

Źródło: Twitter