wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

20 lat przepracowała w Polskim Radio i Trójce. Nie żyje dziennikarka, Maja Borkowska

23 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Maja Borkowska dzielnie walczyła z nowotworem. O śmierci poinformowała rodzina Mai. Dziennikarka, która przez 20 lat związana była z radiową Trójką.

"Z ogromnym żalem informujemy, że Maja przegrała walkę z okrutną chorobą. O terminie pogrzebu poinformujemy jutro", czytamy na facebookowym profilu Mai Borkowskiej. O jej śmierci poinformowała rodzina dziennikarki.

Borkowska przez ponad dwie dekady związana była z radiową Trójka. Pracę zaczęła w 1996 roku. Odeszła, gdy polityczne zmiany zaczęły mieć coraz większy wpływ na Radiową Trójkę.

Maja Borkowska: to było moje miejsce na ziemi

Z redakcji odeszła w 2016 roku. "Może 20 lat to już zbyt długo? Może nie powinno się kochać czegoś aż tak mocno... Ale to było moje miejsce na ziemi. Moje radio. A przede wszystkim było i jest to radio Słuchaczy i to Im należy się największy szacunek. Dziękuję za wszystko", napisała wówczas Borkowska. Portal "Na temat" przypomina, że właśnie wtedy ekipa rządząca zaczęła robić czystki w Polskim Radiu. Niedługo potem dziennikarka dowiedziała się, że ma nowotwór.

Maja Borkowska była wyjątkowo silną kobietą. "Nieszczególnie stać mnie na brak pracy, ale jeszcze mniej stać mnie na firmowanie tego wszystkiego swoim nazwiskiem", pisała po rozstaniu z Polskim Radiem, cytowana przez "Na Temat". Niestety, wyniszczająca choroba ostatecznie okazała się silniejsza.

"Oczywiście jeśli sam jesteś po „zdrowotnych przejściach”, zaczynasz też zastanawiać się nad czasem, który tobie pozostał. Czy zmienić coś w swoim życiu? Czy rzucić wszystko i zacząć od nowa? Czy może przestać się wreszcie przejmować wszystkim i na każdym kroku? Przestać rozważać każde słowo przed jego wypowiedzeniem? Zwłaszcza, gdy chodzi o ludzi nam bliskich. Czy śmierć kogoś, kto zasługuje na twoją pamięć powinna czegoś uczyć? Pewnie tak. Na przykład tego, żeby mówić ludziom jak są dla nas ważni. Jak cenimy ich pomoc, ich przyjaźń, ich obecność w naszym życiu. Tyle się mówi o tym, że dopiero po czyjejś śmierci uświadamiamy sobie, ilu rzeczy nie powiedziliśmy tej osobie. Ilu gestów nie wykonaliśmy", napisała na swoim blogu Maja, w tekście z czerwca ubiegłego roku, zatytułowanym "Odchodząc naucz mnie". Na wspomnianym blogu dziennikarka bardzo otwarcie pisała o swojej walce z chorobą.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >