wtv.pl
Maffashion

Instagram @maffashion_official

Maffashion: Do macierzyństwa podchodzę intuicyjnie (rozmowa)

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Maja Staśko

Udostępnij:

Maja Staśko: Jak wyglądała ciąża w pandemii? Jak się czułaś, jak pandemia ograniczała Cię w ciąży?

Julia Kuczyńska, Maffashion: Szczerze? To nie wiem, jak wygląda nie w pandemii – bo to mój pierwszy raz. Moja ciąża zbiegła się z początkiem pandemii w Polsce. Wiadomo, spowodowało to dodatkowy stres, niepewność i obawy w swobodnym korzystaniu z usług lekarskich. Obostrzenia, zmieniające się zasady przyjmowania pacjentów, inna komunikacja w przyjmowaniu klientów nie były sprzyjające w spokojnym przechodzeniu ciąży. Moja ciąża, mimo iż była trudna z uwagi właśnie na konieczność większej ilości badań, w kwestii mojego samopoczucia była łaskawa. Sam poród na szczęście przypadał na „poluzowanie się” obostrzeń. Rodziłam we wrześniu i właśnie wtedy była luka między pierwszym a drugim lockdownem. Dodam tylko – bo to wydaje mi się najważniejsze – że całą ciążę badałam się i korzystałam z usług lekarskich prywatnie. Miałam taką możliwość i raczej nie zdecydowałabym się na państwową „wersję” opieki zdrowotnej, mimo iż płacę składki jak każdy. Wybór szpitala był spowodowany lokalizacją i bliskością miejsca zamieszkania. Miałam super lekarzy i opiekę, a poród przebiegł pomyślnie – i to najważniejsze. Dużo pomogła mi w wyborze lekarza i opieki Anna Lewandowska. To ona poleciła mi super lekarza prowadzącego – złoty człowiek! Czułam się zaopiekowana, w każdej chwili mogłam się kontaktować i dostawałam odpowiedzi.

Jak wygląda macierzyństwo w czasach pandemii?

Całkiem spoko! Moja praca wcześniej to było 80% wyjazdów i życia na walizkach, w tym pokazy mody i kampanie zagraniczne. Przez pandemię nie muszę tyle rezygnować z projektów (a wiem, ze na pewno do tego by doszło), bo mniej organizuje się międzynarodowych współprac.

Jak się czujesz na swój pierwszy Dzień Matki?

Ten dzień będzie dla mnie jak każdy inny. Praca, obowiązki, proza życia. Mam jakieś takie poczucie, ze ten dzień jest dla naszych mam i instytucji matki jako takiej. Aby zastanowić się i pochylić nad wszystkimi kobietami, które tymi mamami są. Dzień Matki jest według mnie po to, aby docenić nasze mamy, podziękować im. Wiem, że niektórzy zaczynają rozumieć pewne rzeczy, kiedy sami zostają rodzicami. Wtedy łatwiej im docenić pracę i trud, jaki włożyli w ich wychowanie rodzice. Taki dzień jest potrzebny.

A jak się czujesz w roli matki?

Świetnie! Wszystko wychodzi mi naturalnie, a do macierzyństwa podchodzę intuicyjnie. W ważnych kwestiach mam kontakt z położną, pediatrą czy innymi specjalistami.

Jak zareagowały media na informację o Twojej ciąży i macierzyństwie?

W przypadku ciąż, narodzin, rozwodów, związków, zawsze reagują żywiołowo. Media nie sprzyjały poinformowaniu moich bliskich o mojej ciąży na takich zasadach, jak chciałam.

A obserwujący? Jak reagują na stories z synkiem?

Szczerze? Dostaję cały czas wiadomości z komentarzami „więcej Bastka”. Fakt, czasem go przemycam, ale nie ma tego dużo. Natomiast w moim życiu obecnym jest go najwięcej.

Jako matka i kobieta wsparłaś też Strajk Kobiet. Dlaczego się na to zdecydowałaś?

Ponieważ żyję w tym kraju, ponieważ temat strajku ma realny wpływ na życie moje, moich znajomych i bliskich. I dlatego, że chcę, aby kobiety mogły decydować o sobie w stopniu, w którym czują się bezpieczne i zaopiekowane.

Maja StaśkoAutor

Maja Staśko - aktywistka, dziennikarka, autorka książek i scenariuszy

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maja.stasko@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >