wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP atakuje własną gwiazdę? Mocny materiał o aktorce "M jak miłość"

28 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Aktorka z "M jak miłość" została skrytykowana w jednym z artykułów zamieszczonych na stronie TVP Info. Barbara Kurdej-Szatan, która aktywnie udziela się podczas Strajku Kobiet, wzięła w tym roku udział w koncercie kolędowym. Portal

  • Aktorka z "M jak miłość" została zaatakowana w jednym z artykułów na stronie TVP Info

  • Gwieździe zarzucono hipokryzję, z powodu jej występu podczas koncertu kolęd

  • Swoją tezę twórcy artykułu poparli komentarzami internetowych hejterów

Tezę o "dwulicowości" aktorki z "M jak miłość" TVP Info poparło wybranymi komentarzami internetowych hejterów. 

Gwiazda "M jak miłość" vs TVP 

Barbara Kurdej-Szatan to aktorka, która zyskała ogromny rozgłos dzięki reklamom jednej z sieci telefonii komórkowych. Charyzmatyczna młoda kobieta, szybko zaskarbiła sobie rzeszę fanów, co zaowocowało kolejnymi sukcesami w życiu zawodowym. 

Dostrzegli ją również twórcy "M jak miłość", którzy w 2014 r., jeszcze zanim TVP zostało objęte "rewolucją" Jacka Kurskiego, podjęli współpracę z aktorką. Barbara Kurdej-Szatan zyskała sympatię widzów i po dziś dzień wciela się w serialu w postać Joanny Chodakowskiej

Państwowa telewizja bardzo doceniała artystkę, którą zatrudniać zaczęła również jako prezenterkę do swoich czołowych programów. Kurdej-Szatan prowadziła więc swego czasu m.in. takie przeboje jak "The Voice of Poland", "The Voice Kids", czy "Dance Dance Dance".

Niestety, nowym włodarzom TVP nie spodobały się poglądy głoszone przez aktorkę. Odtwórczyni roli Joanny Chodakowskiej często odważnie zabierała głos w obronie społeczności LGBT, polskich kobiet, a także otwarcie krytykowała politykę prowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość. Nic dziwnego zatem, że w 2019 r. stacja telewizyjna postanowiła o "usunięciu" Kurdej-Szatan ze wszystkich swoich programów, za wyjątkiem telenoweli "M jak miłość". 

TVP nie odpuszcza - wciąż krytykuje Kurdej-Szatan

Tam nie jest za wesoło, ludzie są inwigilowani, sprawdzane są Facebooki różnych osób. Ja sama słyszałam o sytuacji, że był produkowany film dla TVP i operator główny został zawołany, bo przejrzeli jego teczkę, czyli Facebooka, i stwierdzili, że nie będzie tego filmu. To jest straszne i za "wolnością słowa" w TVP nie tęsknię. Ja nigdy nie podporządkowałam się temu, co się tam dzieje - opowiadała aktorka portalowi Przeambitni.pl niedługo po zakończeniu współpracy z telewizją.  

Okazuje się jednak, że zwolnienie to wciąż za mało i TVP stale odnajduje sposoby na to, by dogryźć swojej byłej pracownicy. Na jednej ze swoich stron internetowych, medium postanowiło zamieścić artykuł, w którym wytknięto hipokryzję Kurdej-Szatan, z powodu jej udziału w koncercie kolędowym wyemitowanym w telewizji Polsat. 

Najwyraźniej państwowe medium nie może zrozumieć jak osoba wspierająca Strajk Kobiet, może obchodzić Boże Narodzenie. Kąśliwy artykuł, opatrzony wieloma zacytowanymi komentarzami internetowych hejterów pojawił się na stronie TVP Info o poranku w drugi dzień świąt. Skoro popiera strajki aborcyjne, dlaczego teraz kolęduje w kościele? - pytają jego autorzy. 

Barbara Kurdej-Szatan otwarcie sprzeciwia się utożsamiania nauki Kościoła katolickiego z polityką prowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość. Swój sprzeciw wobec takiego pojmowania rzeczywistości wyrażała już wielokrotnie w swoich mediach społecznościowych. 

Kobiety na strajku nie były przeciw Bogu, tylko w walce o siebie przeciw innym ludziom, którzy wysługują się Bogiem i traktują wiarę i Kościół jako argumenty do tego, aby rządzić innymi i mówić każdemu jak ma żyć. Poza tym, czy ktoś jest wierzący czy niewierzący – Kościół i wiara to nie jest PiS - przypominała gwiazda "M jak miłość". 

Źródło: tvp.info, pudelek.pl, wprost.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >