wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Onet: Łukasz Szumowski i jego rodzina zarażeni koronawirusem

28 Września 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, jest zakażony koronawirusem - wynika z ustaleń portalu Onet.pl. Portal dodał, że informację tę dziennikarzom potwierdziło kilka osób. Nie ma jednak jeszcze oficjalnego komunikatu, ze strony Szumowskiego.

Portal Onet.pl jako pierwszy ustalił, że Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, oraz członkowie jego rodziny, są zakażeni koronawirusem. Rzecznik ministra zdrowia, podczas ostatniej konferencji nie chciał ustosunkować się do doniesień Onetu.

Onet: Łukasz Szumowski zarażony koronawirusem

Pierwsze doniesienia na temat nieprzestrzegania przez byłego ministra zasad bezpieczeństwa, pojawiły się w sierpniu, niedługo po jego dymisji. Udał się on wówczas na wakacje do Hiszpanii. - Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie - mówił Łukasz Szumowski 10 września w RMF FM.

Szumowski wypoczywał na jachcie konsula honorowego Islandii Bogusława Szemiotha na Wyspach Kanaryjskich. Jak udało się ustalić redakcji Onet.pl, Szumowski nie zaraził się podczas wakacji a już po powrocie do Polski. Nosicielami koronawirusa mają być również członkowie rodziny byłego ministra zdrowia.

Po dymisji i powrocie z wakacji, Szumowski nie zamierzał wracać do resortu. Przyznał, że będzie kontynuował pracę zawodową - przed wejściem do polityki był bowiem lekarzem. Jako kardiolog pracował w klinice pod Warszawą w Aninie, z którą związany jest od późnych lat 90.

Jak przypomina Onet, jakiś czas temu były minister podkreślał, jak bardzo niebezpieczna w przypadku jego rodziny jest epidemia. - Co zrobić, żeby rodzice, z którymi mieszkamy w jednym domu, nie zachorowali, bo mama ma białaczkę, tata ma 86 lat, a ja chodzę tu codziennie do pracy (...) Próbuję ich separować, ale to się do końca nie da. Mieszkamy razem. A pytanie, co zrobić, jeżeli to będzie trwało rok... To jest przerażająca wizja. Ale trzeba się nad tym zastanawiać już dziś. Być może my to przechorujemy i będziemy mieli odporność, wtedy już łatwiej będzie się spotykać - powiedział Szumowski w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim.

Warto przypomnieć, że w poprzedni piątek, 25 września, w Polsce padł rekord zakażeń - 1587. Dziś, 28 września, Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 1306 zakażonych.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >