wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Onet: Łukasz Szumowski i jego rodzina zarażeni koronawirusem

28 Września 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, jest zakażony koronawirusem - wynika z ustaleń portalu Onet.pl. Portal dodał, że informację tę dziennikarzom potwierdziło kilka osób. Nie ma jednak jeszcze oficjalnego komunikatu, ze strony Szumowskiego.

Portal Onet.pl jako pierwszy ustalił, że Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, oraz członkowie jego rodziny, są zakażeni koronawirusem. Rzecznik ministra zdrowia, podczas ostatniej konferencji nie chciał ustosunkować się do doniesień Onetu.

Onet: Łukasz Szumowski zarażony koronawirusem

Pierwsze doniesienia na temat nieprzestrzegania przez byłego ministra zasad bezpieczeństwa, pojawiły się w sierpniu, niedługo po jego dymisji. Udał się on wówczas na wakacje do Hiszpanii. - Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie - mówił Łukasz Szumowski 10 września w RMF FM.

Szumowski wypoczywał na jachcie konsula honorowego Islandii Bogusława Szemiotha na Wyspach Kanaryjskich. Jak udało się ustalić redakcji Onet.pl, Szumowski nie zaraził się podczas wakacji a już po powrocie do Polski. Nosicielami koronawirusa mają być również członkowie rodziny byłego ministra zdrowia.

Po dymisji i powrocie z wakacji, Szumowski nie zamierzał wracać do resortu. Przyznał, że będzie kontynuował pracę zawodową - przed wejściem do polityki był bowiem lekarzem. Jako kardiolog pracował w klinice pod Warszawą w Aninie, z którą związany jest od późnych lat 90.

Jak przypomina Onet, jakiś czas temu były minister podkreślał, jak bardzo niebezpieczna w przypadku jego rodziny jest epidemia. - Co zrobić, żeby rodzice, z którymi mieszkamy w jednym domu, nie zachorowali, bo mama ma białaczkę, tata ma 86 lat, a ja chodzę tu codziennie do pracy (...) Próbuję ich separować, ale to się do końca nie da. Mieszkamy razem. A pytanie, co zrobić, jeżeli to będzie trwało rok... To jest przerażająca wizja. Ale trzeba się nad tym zastanawiać już dziś. Być może my to przechorujemy i będziemy mieli odporność, wtedy już łatwiej będzie się spotykać - powiedział Szumowski w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim.

Warto przypomnieć, że w poprzedni piątek, 25 września, w Polsce padł rekord zakażeń - 1587. Dziś, 28 września, Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 1306 zakażonych.

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >