.
Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 28 Września 2020

Onet: Łukasz Szumowski i jego rodzina zarażeni koronawirusem

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, jest zakażony koronawirusem - wynika z ustaleń portalu Onet.pl. Portal dodał, że informację tę dziennikarzom potwierdziło kilka osób. Nie ma jednak jeszcze oficjalnego komunikatu, ze strony Szumowskiego.

Portal Onet.pl jako pierwszy ustalił, że Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, oraz członkowie jego rodziny, są zakażeni koronawirusem. Rzecznik ministra zdrowia, podczas ostatniej konferencji nie chciał ustosunkować się do doniesień Onetu.

Syn Zenka Martyniuka nie czuje się winny. Wulgarnie obrażał byłą żonę, teraz posunął się jeszcze dalejSyn Zenka Martyniuka nie czuje się winny. Wulgarnie obrażał byłą żonę, teraz posunął się jeszcze dalejCzytaj dalej

Onet: Łukasz Szumowski zarażony koronawirusem

Pierwsze doniesienia na temat nieprzestrzegania przez byłego ministra zasad bezpieczeństwa, pojawiły się w sierpniu, niedługo po jego dymisji. Udał się on wówczas na wakacje do Hiszpanii. - Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie - mówił Łukasz Szumowski 10 września w RMF FM.

Widzowie Widzowie "The Voice of Poland" nie wytrzymali. Zaskakująca fala krytyki na Edytę Górniak, słusznie?Czytaj dalej

Szumowski wypoczywał na jachcie konsula honorowego Islandii Bogusława Szemiotha na Wyspach Kanaryjskich. Jak udało się ustalić redakcji Onet.pl, Szumowski nie zaraził się podczas wakacji a już po powrocie do Polski. Nosicielami koronawirusa mają być również członkowie rodziny byłego ministra zdrowia.

Po dymisji i powrocie z wakacji, Szumowski nie zamierzał wracać do resortu. Przyznał, że będzie kontynuował pracę zawodową - przed wejściem do polityki był bowiem lekarzem. Jako kardiolog pracował w klinice pod Warszawą w Aninie, z którą związany jest od późnych lat 90.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Przez 7 dni jadła kapuśniak, gdy stanęła na wagę, nie mogła uwierzyć. Piorunujące efekty, od razu wbiła się w ulubioną sukienkę
3. Kuriozalne nagranie z rady miasta Kraśnika podbija internet. "Lesbijki, geje, bio coś tam"

Jak przypomina Onet, jakiś czas temu były minister podkreślał, jak bardzo niebezpieczna w przypadku jego rodziny jest epidemia. - Co zrobić, żeby rodzice, z którymi mieszkamy w jednym domu, nie zachorowali, bo mama ma białaczkę, tata ma 86 lat, a ja chodzę tu codziennie do pracy (...) Próbuję ich separować, ale to się do końca nie da. Mieszkamy razem. A pytanie, co zrobić, jeżeli to będzie trwało rok... To jest przerażająca wizja. Ale trzeba się nad tym zastanawiać już dziś. Być może my to przechorujemy i będziemy mieli odporność, wtedy już łatwiej będzie się spotykać - powiedział Szumowski w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim.

Mateusz Morawiecki odpowiedział na list ambasadorów ws. sytuacji osób LGBT. Minął się z prawdą?Mateusz Morawiecki odpowiedział na list ambasadorów ws. sytuacji osób LGBT. Minął się z prawdą?Czytaj dalej

Warto przypomnieć, że w poprzedni piątek, 25 września, w Polsce padł rekord zakażeń - 1587. Dziś, 28 września, Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 1306 zakażonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski dobrał nietypowego wspólnika. Był karany za wyłudzanie pieniędzy i ładunki wybuchowe
  2. Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie? Jest oświadczenie Ministerstwa Zdrowia
  3. Czy duże sieci jak Auchan i Tesco powinny płacić wyższe podatki? Mało znane liczby
  4. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  5. "Nasz nowy dom" będzie miał poważną konkurencję. TVN wyemituje "Totalne remonty Szelągowskiej"
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku