Łukasz Szumowski. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 25 Maja 2020

Z ostatniej chwili: Są wnioski o wotum nieufności. Łukasz Szumowski straci funkcję ministra zdrowia?

Łukasz Szumowski będzie musiał zmierzyć się z głosowaniem w sprawie wotum nieufności. Wniosek w tej sprawie złożyła Koalicja Obywatelska. Posłowie opozycji oskarżają ministra zdrowia o nieprawidłowości przy zakupie sprzętu ochronnego oraz o wspieranie firmy swojego z pieniędzy publicznych.

Wnioski o wotum nieufności KO złoży również przeciwko Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszowi Kamińskiego. Opozycja określiła ministrów domykającymi "układ zamknięty, który pozwala ludziom władzy pozostawać bezkarnymi".

“A pan Jezus co na to powie?” Zakonnica namawiała do krycia księdza pedofila, wyciekło okropne nagranie“A pan Jezus co na to powie?” Zakonnica namawiała do krycia księdza pedofila, wyciekło okropne nagranieCzytaj dalej

Łukasz Szumowski straci stanowisko?

Posłowie KO przedstawili uzasadnienia do swoich wniosków. Zdaniem opozycji minister Szumowski kolejnymi doniesieniami dotyczącymi interesów jego rodziny i swoimi powiązaniami z nimi "postawił pod wielkim znakiem zapytania możliwość dalszego jego funkcjonowania w przestrzeni publicznej". Szumowskiemu zarzuca się poważne nieprawidłowości przy przyznawaniu dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podczas gdy pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki.

- Druga osoba, która powinna niezwłocznie odejść, to szef MSWiA Mariusz Kamiński. Nie chodzi tylko o to, że służby nie potrafią prześwietlić majątków najważniejszych osób w państwie, ale również o ostatnie wydarzenia w Warszawie czy innych miejscach w Polsce, gdzie policja zostaje użyta do brutalnego ograniczania praw i swobód obywatelskich wbrew konstytucji - uzasadniał Borys Budka zapowiedź wniosku o wotum nieufności wobec ministra Kamińskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. “Wychodzą roztrzęsieni, dziewczyny płaczą“. Oburzające sceny przy polskim uniwersytecie, w akcji policja i Ordo Iuris
2. Szumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministra

Koalicja Obywatelska będzie domagać się również dymisji Zbigniewa Ziobry -  I wreszcie milczący minister, ten, który zniknął. Nie pojawia się, a powinien stać na straży tego, by prokuratura dobrze działała, minister (sprawiedliwości) Zbigniew Ziobro. To on ponosi polityczną odpowiedzialność za niepodejmowanie żadnych skutecznych działań wobec ludzi tej władzy, a jednocześnie za to, że prokuratura wykorzystywana jest do politycznych celów - uzasadniał szef KO.

Do obrony ministrów przystąpiło już Prawo i Sprawiedliwość: - Naszym zdaniem dla tych wniosków również nie ma uzasadnienia. Czekamy oczywiście na ten dokument, będziemy się co do szczegółów odnosić, ale my nie znajdujemy żadnych podstaw do tego, żeby te wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie - oświadczyła rzeczniczka partii rządzącej Anita Czerwińska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w polskim przedszkolu. Dzieci na kwarantannie
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Podlaskie: Tragiczne znalezisko na wysypisku śmieci. Zatrważająca sprawa, do akcji wkroczyła policja
  6. Włożył kij do bagna, finał akcji jest niewiarygodny. Wszystko nagrał, film podbija sieć

Źródło: Polsat News