wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Łukasz Szumowski nie owijał w bawełnę. Na jesieni czeka nas pilnowanie obostrzeń

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Łukasz Szumowski postanowił odnieść się m.in. do kilkutysięcznych wieców wyborczych oraz tego, jaką formę epidemia może przybrać podczas nadchodzącej jesieni. Minister zdrowia zapewnił, że resort przygotowuje się do ewentualnego wzrostu zachorowań.

Treść wystąpienia Łukasza Szumowskiego na antenie Polsat News przytacza "Fakt". W trakcie rozmowy minister zdrowia poruszył m.in. temat masowego uczestnictwa w wiecach wyborczych, na które tłumnie ściągają wyborcy, oraz ryzyka epidemicznego, jakie mogą one za sobą nieść. – Ludzie przychodzą spontanicznie. Trudno, żeby kandydat blokował wejście, bo to są spotkania na otwartej przestrzeni – wskazał szef resortu, dodając, że w teorii zgromadzenie te niewiele różnią się od koncertów i powinno znajdować się na nich do 150 osób.

Łukasz Szumowski: "Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu"

Szumowski wskazał, że początkowa faza kampanii wygląda inaczej i dało się wyczuć obawę przed epidemią. Zdaniem ministra zdrowia wspomniana obawa zdążyła już zniknąć. – Nie widać jej u osób przychodzących na wiece wyborcze – zaznacza polityk, cytowany przez "Fakt", dodając, że pójście do lokalu wyborczego nie wiąże się z niebezpieczeństwem zakażenia, mimo że członkowie komisji nie są badani pod kątem obecności koronawirusa.

Minister wskazał, że zasiadające w komisjach osoby mają "środki ochrony osobistej". – Te środki ochrony i dystans dają gwarancję, że jest to bezpieczne – zapewnił, goszcząc na antenie Polsat News.

W dalszej części nie zabrakło, rzecz jasna, pytań o to, czego możemy spodziewać się jesienią. Łukasz Szumowski wskazał, że istnieje wysokie ryzyko zwiększenia ilości zakażonych wraz z sezonem grypowym. – Będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie COVIDEM, ale mamy już wiedzę, mamy testy, przygotowaliśmy testy antygenowe dla osób objawowych, które będą na SOR-ach, 15 minut i będzie wynik, czy ktoś ma COVID, czy nie. Przygotowujemy się do tego – przekazał.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że wraz z przyjściem jesieni czekać nas będzie uważne pilnowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek oraz "powrót do rozsądku". W rozmowie poruszono również kwestię braku noszenia maseczek wśród pracowników i klientów sklepów. – Niestety widziałem takie sytuacje – przyznaje Szumowski. I dalej: – Zastanawiam się nad tym, dlaczego właściciel, albo szef sklepu nie chroni swoich pracowników. Przecież, gdyby przypominać ludziom o maseczce, o tym, że powinni ją założyć, to byłaby większa ochrona dla pracowników.

Źródło: fakt.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >