wtv.pl
Łódź

Facebook/Łódź/11.03.21/Screen

Wulgarny spot urzędu miasta Łodzi

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Łódź. Przedstawiciele gminy postanowili wyemitować kontrowersyjny spot z udziałem popularnego standupera - Rafała Paczesia. Satyryk w materiale użył zwrotu "J***ć biedę". Nagranie podzieliło internautów. Dziś padła odpowiedź na kry

Przedstawiciele urzędu w Łodzi postanowili promować Kartę Łodzianina za pośrednictwem niecodziennego spotu. Na krótkim materiale widzimy młodego mężczyznę, który podchodzi do kasy po bilet normalny. Poprosił ekspedientkę o naliczenie dodatkowego rabatu z racji posiadania dokumentu. Następnie wypalił "J***ć biedę", co kończyło nagranie. 

Spot wywołał ponad 2 tysiące reakcji, został opisany przez największe media. Zdobył prawie 700 udostępnień i kilkaset komentarzy. W sieci w ciągu kilku chwil od premiery wybuchła istna burza. Internauci podzielili się co do oceny wulgarnego zwrotu. 

Łódź. Miasto wypuściło kontrowersyjny spot. Jest odpowiedź na krytykę

"Reklama miała dotrzeć do ludzi i dotarła. Teraz nawet oburzeni wiedzą ze jest taka karta" - deklaruje jeden z użytkowników Facebooka. "Trochę chyba przegięcie z tym hasłem" - polemizuje internautka. "Bardzo dobry pomysł, reklama która poszła dalej co świadczy ilość udostepnień i artykułów. Jestem z Sanoka i wiem o karcie" - dodaje inna użytkowniczka społecznościowego medium. Ostatecznie do materiału odnieśli się jego autorzy. 

"Doszły nas słuchy, że niektórzy byli oburzeni wczorajszym j***ć biedę. Słowa uznawane za wulgarne to też element codzienności, oczywiście nienadużywane i wypowiadane we właściwym kontekście" - tłumaczą. Przypomniano film promocyjny miasta sprzed 4 lat. Wówczas bohaterem materiału był znany wszystkim Cezary Pazura. Na początku nagrania aktor poślizgnął się i wypalił "O rzesz k***a". Było to jednak przekleństwo, niewymierzone pod adresem żadnej grupy społecznej. 

Co więcej, zwrot nawiązywał do filmu "Ajlawju". Odnosi się więc bezpośrednio do naszej rodzimej kultury. 

W projekcie Karta Łodzianina uczestniczy już blisko 100 firm i instytucji. Najnowszy pomysł ma stanowić wsparcie dla przedsiębiorców, doświadczonych przez pandemię. Jest to też rodzaj systemu oszczędzania dla mieszkańców gminy. Dokument uprawnia do niemałych zniżek w ogrodach botanicznych, restauracjach, barach, środkach transportu miejskiego.

Założenie Karty jest niezwykle proste. Wystarczy przedłożyć wniosek do urzędu. Należy spełnić kilka warunków. Chodzi o rozliczanie podatków w Łodzi, bycie studentem tamtejszej uczelni wyższej, bądź bycie zarejestrowanym w Łódzkim Urzędzie Pracy. Inicjatywa przysługuje także opiekunom osób z niepełnosprawnością, pełnoletniej młodzieży ze szkół średnich. Za aktywację Karty należy ponieść opłatę w wysokości jednego złotego. 

"Do korzystania z Karty Łodzianina uprawnione są również nieletnie dzieci osób, które spełniają jeden z powyższych warunków, dzieci przebywające w łódzkich ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych oraz uczniowie techników, liceów i szkół zawodowych po ukończeniu 18. roku życia na czas trwania nauk" - zapewniają władze Łodzi. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy komunikat ws. szczepionek. Dotyczy Polski i liczby dawek

  • Spotkał się z Kaczyńskim w zaciszu jego gabinetu. Ujawnia, jaki jest naprawdę

  • Zapukają do drzwi i sprawdzą. ZUS zaostrzył kontrole

Źródło: [Facebook/Łódź]

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >