wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Uwaga, seniorzy. Lidl dołącza do specjalnej akcji w pandemii, każdy może pomóc emerytom w zakupach

14 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Tym razem to nie promocja, a specjalny ukłon w stronę najstarszych klientów sprawił, że oczy wszystkich zwrócone są na sieć Lidl. Sklepy dołączają się do ogólnopolskiej akcji, mającej pomóc seniorom bezpiecznie przetrwać pandem

  • Lidl włącza się w akcję "Wspieraj seniora"

  • Osoby chcące, by wolontariusz robiący im zakupy kupił konkretne produkty, mogą skorzystać ze specjalnej listy zakupów przygotowanej przez dyskont

  • Do akcji włączyć mogą się osoby powyżej 70. roku życia

Jednym z najbardziej uwielbianych przez Polaków sklepów jest Lidl. Niemiecki dyskont postanowił wykonać gest wspierający osoby starsze, które w czasie pandemii szczególnie narażone są na niebezpieczeństwo.

Na kanałach informacyjnych Lidla znaleźć można specjalną listę zakupów przygotowaną dla wszystkich seniorów, chcących skorzystać z możliwości zrobienia zakupów przez wolontariusza. Program "Wspieraj seniora" na dobre rozgościł się w niemieckim dyskoncie.

Seniorzy mogą robić zakupy w Lidlu bez wychodzenia z domu

"Rób bezpiecznie zakupy z Lidlem i programem seniora", przeczytać można w haśle promującym akcję wspierającą najstarszych klientów dyskontu. Osoby obawiające się o swoje zdrowie w czasie epidemii, mogą zgłosić się po pomoc. W ich lodówkach pojawią się wskazane produkty, a sami seniorzy nie będą dzięki temu musieli narażać się na niebezpieczeństwo związane z ewentualnym kontaktem z osobą zakażoną.

Na specjalnie przygotowanej liście zakupów znaleźć można wszystkie podstawowe produkty. Obok ich nazw widnieją miniaturowe obrazki mogące pomóc osobom z problemami ze wzrokiem lub mówiącym na pieczywo inaczej, niż wskazuje nomenklatura, określać swoje potrzeby.

Dzięki dokładnemu określeniu, co i w jakiej ilości ma znaleźć się w koszyku, wolontariusze włączeni w program pomocy najstarszym mogą szybciej i z większą łatwością spełnić oczekiwania oraz potrzeby swoich podopiecznych.

Źródło: lidl.pl; fragment listy dostępnej dla uczestników programu "Wspieraj seniora"

Czym jest akcja "Wspieraj seniora" i kto może się do niej włączyć?

W specjalnie przygotowanej liście zakupów Lidl postanowił wyjść naprzeciwko oczekiwaniom klientów i poza najbardziej podstawowymi produktami stworzono specjalną kategorię, gdzie można zapisać produkty, które nie zostały wyszczególnione.

"Wspieraj seniora" to ogólnopolska akcja, w którą włącza się coraz więcej podmiotów oraz osób chcących z niej skorzystać zarówno po stronie seniorów, jak i wolontariuszy. Możliwość korzystania ze sklepów tak dużego potentata na rynku to duże udogodnienie dla osób przyzwyczajonych do produktów Lidla.

Na stronie wspierajseniora.pl przeczytać można, że "dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z dedykowaną infolinią. Wsparcie w postaci np. niezbędnych produktów zostanie dostarczone do domu seniora". Nie wystarczy zatem jedynie wydrukować listę zakupów. Kwestie formalne wymagają pewnego porządku.

Do akcji włączyć się może każda osoba powyżej 70. roku życia oraz wszystkie osoby chcące wcielić się w role wolontariuszy. W przypadku braku przeciwwskazań medycznych każdy może pomóc osobom starszym ze swojej okolicy przetrwać ten trudny czas.

Jak zapisać się do programu?

Zanim zakupy z Lidla pojawią się w waszych lodówkach, konieczne jest przejście trzystopniowego procesu. Pierwszy krok leży po stronie osoby chcącej skorzystać z usług wolontariuszy robiących zakupy w dobie pandemii.

Zadzwoń pod infolinię pod numerem 22 505 11 11 i zgłoś, że jesteś osobą powyżej 70. roku życia chcącą skorzystać z oferowanego wsparcia, z racji chęci pozostania w domu w związku z pandemią. Gmina otrzymuje informacje o konkretnych osobach, a po kontakcie ustala, jakie potrzeby ma senior. Mogą one dotyczyć kwestii robienia zakupów, m.in. w sklepach sieci Lidl, jak i m.in. wynoszenia śmieci, czy wyprowadzania psa.

Dane te przekazywane są do właściwych komórek, gdzie tworzona jest ostateczna lista seniorów z okolicy potrzebujących pomocy. Każda osoba otrzymuje wolontariusza przypisanego na stałe, który kontaktuje się i bezpośrednio ustala, jakie konkretne potrzeby w danym czasie ma senior.

Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę oraz potrzebę pomocy. Nie oczekujmy również, że państwo rozwiąże systemowo wszystkie problemy. Zainteresujmy się osobami starszymi w naszym otoczeniu i pomagajmy im w miarę swoich możliwości.

Źródło: lidl.pl / wspierajseniora.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >