wtv.pl
Mało czasu

Archiwum rodziców Laury

Pozostało już bardzo mało czasu. 1,5-roczna Laurka potrzebuje naszej pomocy, podajemy dalej

11 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Maja Staśko

Udostępnij:

Laura ma półtora roczku. Na pierwszy rzut oka nie widać, że jest chora – ale choroba postępuje z każdym dniem. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ 2). Nóżki ledwie się poruszają, rączki słabną. Rodzice Laury to lekar

Laurze może pomóc tylko jedno – terapia genowa. To nierefundowane leczenie, którego koszt to ponad 9 milionów złotych. Niestety, czas tutaj także nie sprzyja – terapia może zostać wykonana tylko pod warunkiem, że dziecko nie przekroczy wagi granicznej. Wtedy będzie już na to za późno.

Ale rodzice Laury się nie poddają. Pomaga im mnóstwo osób. Na zrzutce jest już wpłacony ponad milion złotych! I wciąż pojawiają się kolejne akcje, dzięki którym można na nią wpłacać.

1)      Zbiórka na SiePomaga.pl: https://www.siepomaga.pl.

2)      Licytacje: https://www.facebook.com/groups/375608060272605/?ref=share%0D.

W licytacje zaangażowały się setki ludzi. Wieszaki, sery, kocyk, klocki, zabawki, puzzle, kalendarze, książki, płyty, ozdoby, korepetycje, a także licytacje odwrócone – czyli ludzie piszą, co by im się przydało, a inni to dostarczają po wpłaceniu na zbiórkę. Każda osoba może wystawić przedmiot na aukcję, z którego zyski zostaną wpłacone na zbiórkę na rzecz Laury. Robisz hafty? Masz talent i chcesz się nim podzielić? Wystarczy, że napiszesz na licytacji, a pod Twoim postem osoby będą licytować ten przedmiot!

3)      Książeczka z bajką napisana przez ciocię Laury – można kupić jako świąteczny prezent dla dzieci i dorosłych: https://m.facebook.com/groups/375608060272605/permalink/425254855307925/?ref=content_filter. Fragmenty bajki czytają gwiazdy na Instagramie (w zakładce „Laura leć”: https://www.instagram.com/nadziejadlalaury_stop_sma/).

4)      Koncert online dla maluchów: https://www.facebook.com/events/837434350366850.

5)      Charytatywny koncerthttps://www.youtube.com/watch?v=cZklCPx5j20&fbclid=IwAR2E7AZr4P04VdXI3JzOgdIAMEnaqbmJDhK3gGWUqIe9Feo2qTrp5so2v3E. Możecie posłuchać i udostępnić razem ze zbiórką!

6)      Możecie tu dodać cokolwiek wymyślicie, żeby pomóc Laurze, nagłośnić sprawę i zachęcić ludzi do wpłacania!

– Bardzo wiele osób angażuje się w pomoc dla naszej córeczki Laury – mówią nam jej rodzice. – W naszych rodzinnych miastach organizowane są liczne wydarzenia: kiermasze ciast, kiermasze świąteczne, koncerty online, licytacje, pchli targ. Na dużą uwagę zasługuje Mikołajkowy Festyn Rodzinny w Lęborku, na którym można było dobrze zjeść, pilnowała tego Pani Sylwia Garska-Chmarycz (finalistka MasterChefa), pomorsować w basenie strażackim, spotkać Mikołaja ze Śnieżynką, zakupić i licytować świąteczne ozdoby, obejrzeć wyjątkowe auta i motocykle, posłuchać kolęd.

– Co tydzień w Ciechanowie, Lęborku i okolicznych miejscowościach organizowane są wydarzenia, z których dochód przeznaczony jest na terapię genową dla Laury. Wolontariusze pieką ciasta, pierniki, lepią pierogi, wykonują własnoręcznie ozdoby świąteczne, marzną stojąc na mrozie, wszystko dla Naszej Malutkiej. Jesteśmy ogromnie im wdzięczni za to poświęcenie. Aktualnie zebraliśmy 2,3 mln zł. Koszt terapii to 9,5 mln zł. Bez Państwa pomocy nasze dziecko nie otrzyma leczenia. Zbliżają się święta, prosimy o otwarcie swojego serca na naszą Laurę. Chcielibyśmy, aby w te święta wydarzył się cud, dzięki wszystkim Darczyńcom – mówią rodzice Laury.

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >