Nielegalne wydobycie bursztynu. Nadleśnictwo Elbląg
Źródło: Nadleśnictwo Elbląg
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Sierpnia 2020

Tajemnicze znalezisko służb. Złodzieje rozkopali ogromną połać lasu

Leśniczy z Elbląga przecierali oczy ze zdumienia. Złodzieje zniszczyli prawie 100 m2 lasu. Wszystko dlatego, bo liczyli na łatwy łup.

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Elbląg odkryli nowe miejsce, w którym nieznani sprawcy wydobywali bursztyn. Ich działalność przyczyniła się do zniszczenia prawie 100 metrów kwadratowych lasu. Na miejscu znaleziono narzędzia, którymi złodzieje pozyskiwali cenny surowiec.

100 m2 lasu zniszczone

 
Informacje o tym nielegalnym czynie przekazało w swoim oświadczeniu Nadleśnictwo Elbląg, które jest zaniepokojone zniszczenie tak ogromnej połaci lasu. „W minionym tygodniu, w godzinach nocnych, funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Elbląg, we współpracy z posterunkiem Policji w Sztutowie, w trakcie patrolu lasu, którego celem było przeciwdziałanie nielegalnemu wydobywaniu bursztynu, ujawnili nowe miejsce, w którym pozyskiwany był bursztyn” – przekazały służby leśne. W okolicy znaleziono kilka otworów, za pomocą których bursztyn był wyciągany na powierzchnie.

Złodzieje działali w lesie

Las w okolicach Elbląga jest niezwykle bogaty w bursztyn. Wiedzieli o tym złodzieje, którzy w nielegalny sposób wydobywają surowiec. Na miejscu znaleziono profesjonalny sprzęt, których posłużył im do tego procederu.

Jak podaje Nadleśnictwo Elbląg, przestępcy wykorzystywali motopompy z akumulatorem, węże strażackie, rury PCV, węże ssące, korytko, worki jutowe i inne mniejsze narzędzia. „Szacuje się, że w wyniku działania nielegalnych wydobywców bursztynu zniszczeniu uległo ok. 100 m2 lasu” – informuje Nadleśnictwo Elbląg.
 
Źródło: [o2.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!