wtv.pl

Materiały promocyjne

L4 w trakcie grypy. Czy da się skróć czas trwania grypy?

21 Kwietnia 2023

Autor tekstu:

Artykuł Sponsorowany

Sezon grypowy zwykle osiąga szczyt między grudniem a marcem i czasami może trwać do maja. Nie wahaj się, skonsultuj się z lekarzem i dowiedz się, jak najwięcej o tym, jak uniknąć zachorowania lub złagodzić objawy już występujące.

Kiedy idziemy do lekarza?

Tylko 15% pacjentów z objawami grypopodobnymi uda się do lekarza, a kiedy to zrobią, jest już za późno na wczesne lekarstwa na grypę i leczenie przeciwwirusowe. Jeśli zostałeś narażony na kontakt w domu lub w pracy z osobą chorą, to nie czekaj z wizytą u lekarza. W sytuacji, gdy brakuje Ci czasu, skorzystaj z konsultacji online na platformie medycznej haloDoctor, ponieważ każda forma rozmowy z lekarzem będzie dobra przy wczesnym stadium choroby. Opóźnianie wizyty u lekarza może doprowadzić do tego, że choroba rozwinie się i będzie powodować większe niedogodności oraz narażenie na więcej powikłań.

Kto jest narażony na grypę?

Raporty pokazują, że szczep wirusa H3N2, zwiększa liczbę hospitalizacji i zgonów oraz okazuje się być szczepem dominującym. Każdy człowiek jest zagrożony, a wirus może przenosić się z jednej osoby na drugą poprzez zwykły kaszel, kichnięcie lub kontakt z zanieczyszczonym przedmiotem. W wielu domach członkowie rodziny dzielą się np. ręcznikiem do wycierania dłoni, a to powoduje przenoszenie się wirusów i bakterii w ekspresowym tempie.

Należy również zauważyć, że ryzyko grypy jest wyższe u osób z przewlekłymi chorobami układu oddechowego, takimi jak astma i choroby płuc. Kobiety w ciąży są również w grupie wysokiego ryzyka, jeśli są w pierwszym trymestrze ciąży, ponieważ wysoka gorączka została powiązana z wadami wrodzonymi. Ponadto grypa może dotknąć osoby w wieku poniżej 5 lat i w wieku powyżej 65 lat.

Czy grypa jest poważna? Na jakie oznaki i objawy należy zwrócić uwagę?

Jednym z najczęstszych objawów grypy jest gorączka, która może wynosić nawet 40 stopni. Osoby zarażone mogą również odczuwać głęboki kaszel, bóle głowy i ciała. Należy pamiętać, aby monitorować objawy przed, w trakcie i po grypie. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, może wystąpić wtórna infekcja, taka jak zapalenie płuc, infekcja zatok lub infekcja ucha (szczególnie u dzieci). Nie zwlekaj, zasięgnij porady lekarza, aby wykluczyć inne potencjalne choroby, które mogą wydłużyć twoje L4  z powodu grypy.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza w przypadku grypy?

Jeśli uważasz, że byłeś narażony na grypę lub masz początkowe objawy. Pomiń wizytę w gabinecie lekarskim i natychmiast umów się na rozmowę telefoniczną lub wideo z lekarzem, ponieważ zjawiając się w przychodni, możemy narazić innych pacjentów na zarażenie. Jednocześnie możemy narazić swój osłabiony organizm na dodatkowe choroby, z którymi pojawili się pacjenci w przychodni.

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o leki przeciwwirusowe i mają one najbardziej znaczący wpływ, jeśli zostaną przyjęte w ciągu pierwszych 24 do 48 godzin. Im wcześniej zgłosisz się na leczenie, tym większe prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do zdrowia. W rzeczywistości, jeśli wiesz, że byłeś narażony, Twój lekarz może przepisać lek przeciwwirusowy podczas konsultacji online, aby zapobiec potencjalnemu wystąpieniu grypy lub zapobiec jej przekształceniu się w pełnoobjawowy przypadek grypy. Jeśli zachorujesz na grypę, istnieją leki przeciwwirusowe, które pomogą organizmowi poradzić sobie z grypą i powstrzymać jej namnażanie się w organizmie. Odpowiednie leki zmniejszają również liczbę uwalnianych wirusów podczas kaszlu lub kichania, również mogą zmniejszyć nasilenie i czas trwania choroby średnio o jeden do trzech dni.

Tagi:

Podobne artykuły

Społeczeństwo

Ranking elektrycznych deskorolek – TOP 5 najlepszych produktów
Czytaj więcej >

Społeczeństwo

Dom szkieletowy - co to za rozwiązanie?
Czytaj więcej >

Społeczeństwo

Pierwszy dzień matur. Co z wyciekiem tematu wypracowania? Mamy komentarz dyrektora CKE
Czytaj więcej >

Społeczeństwo

Polski Ład podwyższy 500 plus do 900 plus. Nowy dodatek tylko dla niektórych
Czytaj więcej >

Społeczeństwo

Firma Froneri wycofuje niektóre lody z obrotu. Chodzi o tlenek etylenu
Czytaj więcej >

Społeczeństwo

Nadciągają gigantyczne burze. Strażacy ostrzegają
Czytaj więcej >
Artykuł Sponsorowany

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Społeczeństwo

Społeczeństwo

Artykuł Sponsorowany

Czym jest ubezpieczenie NNW samochodu?
Czytaj więcej >
Społeczeństwo

Alan Wysocki

Senat chce wprowadzić bon turystyczny dla seniorów. Projekt skierowano do Sejmu
Czytaj więcej >
Społeczeństwo

Alan Wysocki

Wolontariusze Kai Godek stawią się na Paradzie Równości. Będą zbierać podpisy pod "Stop LGBT"
Czytaj więcej >
Społeczeństwo

Artykuł Sponsorowany

L4 online w czasie ciąży – jak to wygląda? Odpowiadamy
Czytaj więcej >
Społeczeństwo

Artykuł Sponsorowany

Dietetyk online, czemu to najlepsze rozwiązanie?
Czytaj więcej >
Społeczeństwo

Artykuł Sponsorowany

Na co wydamy więcej pieniędzy - na catering dietetyczny czy samodzielne gotowanie?
Czytaj więcej >