Kuba zaapelował do złodzieja, by zwrócił skradziony samochód, dzięki któremu tata chłopca zarabiał na utrzymanie rodziny.. polsatnews.pl (screen programu "Wydarzenia")Źródło: polsatnews.pl (screen programu "Wydarzenia")
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Czerwca 2020

Niepełnosprawny Kuba prosi złodzieja: Oddaj nasz samochód i misie

Kuba zaapelował do złodzieja, by zwrócił skradziony samochód, dzięki któremu tata chłopca zarabiał na utrzymanie rodziny oraz rehabilitację syna. Pięciolatek cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, z powodu którego zmuszony jest poruszać się na wózku. Opiekująca się Kubą mama nie może podjąć pracy zawodowej.

– Syn bardzo chce odzyskać auto. To jest chyba dla niego najważniejsze, żeby tata się uśmiechnął – mówi reporterowi "Wydarzeń" pani Joanna, mama pięcioletniego Kuby. Skradziony pojazd stosunkowo niedawno został spłacony przez ojca chłopca. Samochód miał posłużyć mężczyźnie jako gwarancja, że chorującemu na rdzeniowy zanik mięśni chłopcu nie zabraknie pieniędzy na rehabilitację.

Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produktyJuż jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produktyCzytaj dalej

Kuba apeluje do złodzieja

– Oddaj nasz samochód i misie – prosi niezidentyfikowanego sprawcę kradzieży chłopiec. Pojazd miał służyć jako zabezpieczenie dla rodziny. Jak wskazuje mama pięciolatka, ojciec Kuby miał dorabiać w branży transportowej, gdy pojawi się problem ze znalezieniem zatrudnienia w budowlance.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wybitny kompozytor, jego muzykę znał każdy. Tragiczne doniesienia o zdobywcy Oscara
2. Góra, której od wieków nie mogą zobaczyć kobiety. Absurdalna tajemnica

Samochód został skradziony z parkingu jednego z gorzowskich sklepów. Jak wskazuje Polsat News, rodzina po raz ostatni widziała pojazd w ubiegłą środę. Niestety, auto nie było ubezpieczone. Wobec kosztownej rehabilitacji, która jest dla Kuby niezbędna, w domu konieczne jest oszczędzanie na rzeczach, które nie należą do najpilniejszych potrzeb. – Jest nam przykro, ciężko – zaznacza mama pięciolatka.

Policjanci usiłują ustalić, kto stał za kradzieżą samochodu. Ponieważ nie jest jasne, kiedy doszło do zdarzenia, funkcjonariusze są zmuszeni przejrzeć kilkadziesiąt godzin zabezpieczonego materiału. Mama Kubusia, która stale musi być przy synu, zapewnia, że chłopiec wierzy w policję. Swoim apelem postanowił jednak wspomóc rodziców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeni
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: Polsatnews.pl